Банки Донеччини, Луганщини та Криму переведено на надзвичайний режим роботи

Починаючи з 24 липня 2014 року Національний банк України запровадив надзвичайний режим роботи банківської системи в Донецькій, Луганській областях, де проходить антитерористична операція, та Автономній Республіці Крим, яку в березні Анексувала Росія.

Таке рішення викликане ситуацією, яка унеможливлює роботу банківської системи у звичайному порядку, та має на меті забезпечити фінансування потреб держави та життєдіяльності населення, інформує прес-служба Нацбанку.

Особливості організації роботи банківської системи в надзвичайному режимі визначає постанова Правління Національного банку України від 22 липня 2014 року № 435 (далі – Інструкція).

Інструкція визначає порядок проведення банківських операцій, опис змін у технологіях їх проведення, окремі питання організації діяльності Національного банку України та банків України, повноваження щодо прийняття рішень, пов’язаних із виконанням таких операцій у разі виникнення нештатного режиму, що унеможливлює роботу банківської системи у звичайному порядку (далі – надзвичайний режим роботи). Надзвичайний режим роботи може бути запроваджений у період проведення антитерористичних операцій, під час техногенних та природних катастроф тощо.

Зазвичай, діяльність банків є чітко регламентованою, проведення банківських операцій передбачає дотримання значної кількості процедур, однак в умовах, які пов’язані з виникненням ситуацій, що потребують швидкого реагування та прийняття відповідних рішень, наприклад, в умовах загрози життю та здоров’ю працівників, банкам України та Національному банку України Інструкцією надано можливість за окремими напрямами діяти за спрощеною процедурою, йдеться в повідомленні.

Разом з цим підвищується рівень відповідальності за ухвалення рішень та визначення механізмів контролю за їх прийняттям.

Інструкція визначає особливості порядку припинення роботи учасника в системі електронних платежів Національного банку України (далі – СЕП) та відновлення функціонування учасника СЕП після тимчасового призупинення роботи, особливості виконання банком платіжних доручень клієнтів у випадку відключення від СЕП або порушення роботи системи автоматизації банку.

Інструкція передбачає також особливості порядку організації роботи з готівкою в банківській системі, зокрема питання перевезення валютних цінностей та інкасації коштів, пошкодження та знищення готівки банками України у випадку неможливості її інкасації Національним банком України. Документ визначає особливості роботи інформаційних систем Національного банку України, організації та ведення бухгалтерського обліку в надзвичайному режимі роботи, організації та проведення роботи з відновлення бухгалтерського обліку.

Вимоги Інструкції поширюються на Національний банк України, банки України та Державну казначейську службу України в разі запровадження надзвичайного режиму роботи окремою постановою Правління Національного банку. Надзвичайний режим роботи банківської системи може бути запроваджено на окремих територіях, а також на визначений строк.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук