Бензин більше не подорожчає, – Мінпаливенерго

Економіка18 січня 20114311

Міністерство енергетики і вугільної промисловості домовилося з власниками нафтопереробних заводів (НПЗ) про стабілізацію роздрібних цін на нафтопродукти з 1 лютого 2011 року. Про це заявив міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко.

"Ми не так давно провели нараду з власниками НПЗ і домовилися про збільшення переробки нафти, а не просто завезення імпортних нафтопродуктів, що особливо болюче для наших людей, і підтримку щодо стабільного цінового коридору, починаючи з 1 лютого", - сказав міністр, пише УНІАН.

За словами Бойка, за 2010 рік ціна на нафту зросла приблизно на 30%, що є основним чинником збільшення цін на нафтопродукти.

Як повідомлялося, за даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі, головними причинами зростання цін на автомобільне паливо з початку 2011 року стали підвищення ставок акцизного збору і зростання світових цін на нафту.

За даними моніторингу Консалтингової групи "А-95", з 10 грудня 2010 року по 14 січня 2011 року середні по Україні роздрібні ціни на нафтопродукти збільшилися на 6,3-10,5% (в середньому на 7,6%).

Раніше аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко заявив, що зростання цін на бензин у грудні не було обґрунтоване. Зростання роздрібних цін на бензин на АЗС великих операторів ринку, яке було відзначене з кінця грудня 2010 року, відбувається випереджаючими темпами. Оператори використовували «спекулятивні очікування населення», пов'язані з підвищенням акцизу і «необґрунтовано підвищили» ціни на 30-40 копійок за літр.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук