Бензин коштуватиме 11 грн/літр, якщо Україна введе мито на імпорт, – експерт

Економіка25 січня 20114770

В Україні бензин може подорожчати до 10,5-11 грн/за літр, якщо Україна введе для імпортерів загороджувальне мито на бензин, – переконаний керівник департаменту маркетингу «Концерну ГалНафтогаз» (мережа АЗК ОККО) Василь Дмитрів. Про це він повідомив 25 січня під час прес-конференції у Львові.

"Ведення мит лобіюють наші нафтопереробні заводи: на ввезення бензину – 130 євро за тонну, за дизпаливо – 80 євро за тонну", – сказав Василь Дмитрів і додав, що не вважає такі ціни обґрунтованими.

Він наголосив: "Введення таких мит може закрити ринок імпортного якісного пального і в нас на ринку залишиться пальне лише наших заводів. Якщо таке мито буде введено, то ріст цін може становити ще додатково 1-1,5 грн, тобто бензин буде коштувати 10,5-11 грн/літр. Оскільки ціни на нафтопродукти закладені в ціні фактично кожного споживчого товару, то це призведе до загострення інфляції".

Василь Дмитрів наголошує: "Якщо закриється імпорт, то відбудеться ріст енергетичної залежності України. В Україні залишаться три групи: ТНК-ВР (Лисичанський НПЗ), "Лукойл" Одеський НПЗ, група "Приват" (Кременчуцький, Дрогобицький і Надвірнянський НПЗ) – власники заводів. Адже Україна енергетично залежна щодо нафти: хоча бензин буде свій, залежність буде від російського постачання нафти".

Відтак, у разі ведення мита, В.Дмитрів прогнозує зменшення інвестицій в точки роздрібної торгівлі нафтопродуктами, а відтак і робочих місць.

"За 5 років близько 3 млрд доларів в Україні було інвестовано в точки роздрібної торгівлі, у заводи натомість – лише 1 млрд доларів, відтак закриття ринку не буде стимулювати виробників вкладати кошти в модернізацію НПЗ… Також, оскільки Україна є членом СОТ, впровадження такого загороджувального мита на нафтопродукти може потягнути за собою інші мита – на українські продукти", – сказав експерт.

Він також не виключає можливого збільшення контрабанди нафтопродуктів, особливо, з умов податкового тиску в Україні. А також він зазначає, що відбудеться зниження якості нафтопродуктів.

"Тому мають бути створені рівнозначні умови для всіх гравців. Імпортна складова має залишитись, бо імпорт виступає стабілізатором цін. Українські заводи треба реконструювати, про це говорять років 10, але в цьому напрямку не робиться нічого. До того ж, важко повірити, що якщо ми введемо мито, то ці кошти будуть використовуватись на реконструкцію заводів. Введенням мита з українського водія за рік "викачають" 10 млрд грн", – сказав Василь Дмитрів.

Як інформував ZAXID.NET , найближчими днями ціна за літр А-95 бензину може сягнути 9 грн.

Нагадаємо, головний редактор журналу "Газ і Нафта" Олег Дорожовець запевняє, що близько 80% імпортованого палива зроблені у стандарті Євро-4 та вищому.

"Натомість в Україні ситуація кардинально інша – 80% палива не дотягують до стандарту Євро-4", – каже він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук