Без довідок

Відсьогодні держоргани не мають права вимагати довідки та виписки з реєстрів

ЕкономікаН.О., 1 жовтня 20150
Без довідок

Відсьогодні жоден державний орган не має права вимагати від заявників довідок чи виписок, зокрема електронних, оскільки вони тепер самі можуть отримати всю необхідну інформацію. Держоргани отримали безкоштовний доступ до реєстрів Міністерства юстиції, відтак, можуть отримати всю необхідну інформацію.

«1 жовтня спливає термін, виділений представникам райдержадміністрації та ЦНАПів для підключення до реєстрів. Чиновники не мають права вимагати від заявника довідок, витягів і виписок. Усю інформацію вони можуть отримати безпосередньо з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно і Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», - написав Павло Петренко на своїй сторінці в Facebook.

 

Друзі!1 жовтня, тобто вже завтра, спливає термін виділений представникам райдержадміністрації та ЦНАПів для підключенн...

Posted by Павло Петренко on  30 вересня 2015 р.

У Львівському Центрі надання адміністративних послуг ZAXID.NET розповіли, що вже пройшли процедуру отримання дозволів і мають доступ.

«Коли люди подають документи на отримання певних послуг і в переліку є довідки з реєстрів мінюсту, то вони можуть їх не подавати», - пояснила керівник ЦНАП Валентина Бартошик.

У міністерстві юстиції повідомили, що ще вчора до, наприклад, майнового реєстру були підключені лише третина українських ЦНАП та лише кожна десята районна адміністрація. До реєстру юридичних та фізичних осіб лише 84 райдержадміністрації, або 17% від усієї кількості та жодного ЦНАПу. За словами Павла Петренка, чиновники будуть покарані за саботаж.  

В коментарях щодо нововведення Міністерства юстиції, перший заступник міністра Наталія Савостьянова заявляла, що це стосується також не тільки довідок, але і, наприклад, «документів про народження, шлюб та інших». Проте, як пояснила ZAXID.NET заступник начальника львівського обласного управління юстиції Оксана Куманська, це радше намір, а на сьогодні йдеться виключно про майнові реєстри та реєстри бізнесу.

Крім того, Куманська розповіла, що вже відсьогодні міністерство юстиції не надає державним органам жодних витягів та довідок – вони повинні самостійно користуватися реєстрами. А з 5 жовтня обласні управління юстиції втрачають функцію реєстрації  - це буде здійснюватися у Центрах надання адміністративних послуг.

«Для мешканців міста з 5 жовтня всі реєстраційні послуги будуть надаватися виключно у ЦНАПах. Реєстрація бізнесу, майна, землі лише там. Тобто люди будуть контактувати лише з одним працівником Центру, який буде здійснювати всі реєстраційні дії, наприклад, приватизації житла, реєстрації  пiдприємницької діяльності, отримання державного акта на землю тощо», - пояснила Куманська.

Центр надання адміністративних послуг у Львові розташований на першому поверсі Ратуші, територіальні підрозділи Центру працюють  в усіх районних адміністраціях.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук