Білорусь продає газотранспортну систему Росії

Економіка23 червня 20117

Білоруська делегація повезла у ВАТ «Газпром» підготовлений проект договору купівлі-продажу 50% акцій ВАТ «Белтрансгаз», які належать державі, за $2,5 млрд.

У разі підписання договору «Газпром», якому вже належать 50% акцій «Белтрансгаза», стане єдиним власником білоруської газотранспортної системи.

Як повідомили у Держкомітеті Білорусії по майну, «першого заступника голови комітету Сергія Пяткова направлено до Москви для проведення переговорів з продажу 50% акцій ВАТ „Белтрансгаз“.

«Обговорюється підготовлений білоруською стороною проект договору купівлі-продажу 50% акцій "Белтрансгаза» за $2,5 млрд», – сказав представник ДКІ, пише ZN,UA.

У Москві перебуває перший заступник прем'єр-міністра Білорусії Володимир Семашко, який очолює білоруську делегацію. Вчора він знову вів переговори з головою «Газпрому» Олексієм Міллером. За підсумками переговорів прес-служба «Газпрому» повідомила, що сторони «провели черговий раунд переговорів щодо документів, які готуються до підписання».

У Міненерго Білорусії агентству повідомили, що до складу білоруської делегації входить керівництво відомства і ВАТ «Белтрансгаз».

У Мін'юсті проінформували, що відповідно до постанови уряду, до Москви також відряджено заступника міністра юстиції Ігоря Тушинський, який курував правовий супровід аналогічної угоди у грудні 2006 року.

Раніше також повідомлялося, що керівництво уряду Білорусі і «Газпрому» неодноразово заявляли про високий ступінь готовності до підписання угоди з купівлі-продажу акцій «Белтрансгаза», проте зберігали протиріччя в частині зв'язку з приватизаційною угодою договору на постачання газу до Білорусії в 2012-2014 роках: білоруська сторона наполягала на цьому, «Газпром» не погоджувався.

У 2007-2010 роках «Газпром» поетапно викупив 50% акцій ВАТ «Белтрансгаз» за $2,5 млрд, перераховуючи щороку $625 млн за 12,5% акцій. Угоду було укладено виходячи з оцінки ринкової вартості ВАТ «Белтрансгаз» у $5 млрд, яку провів у 2006 році банк ABN Amro. Білоруська сторона наполягала на актуальності цієї оцінки.

Газотранспортна система Білорусі, експлуатована ВАТ «Белтрансгаз», включає в себе 7490 км газопроводів, 5 лінійних компресорних станцій (КС), 3 підземних сховища газу (ПСГ), 233 газорозподільних станції (ГРС), 26 автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій (АГНКС), 7 газовимірювальних станцій (ГВС). По магістральному газопроводу системи «Белтрансгазу» річний обсяг транзиту складає 15-16 млрд кубометрів на рік.

ВАТ «Белтрансгаз» експлуатує також білоруську ділянку магістрального газопроводу «Ямал-Європа», яка належить ВАТ «Газпром», протяжністю 575 км лінійної частини та 5 компресорних станцій, потужність яких становить 33 млрд кубометрів на рік.

ВАТ «Белтрансгаз» забезпечує газопостачання споживачів Білорусі і є ключовим учасником міжнародної системи транспортування газу. По магістральних трубопроводах, що проходять по території республіки, здійснюються транзитні постачання російського природного газу до Калінінградської області, Литви, України, до Польщі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук