Більшість українців не знає про податкове навантаження на їхні зарплати

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 14 червня 20165620

Майже половина українців упевнені, що платять податків менше 30%, у той час як сукупне податкове навантаження на зарплату середнього українця становить 41,5%, йдеться у дослідженні «Сприйняття українцями ситуації в сфері оподаткування», яке презентували на прес-конференції у Києві Українське товариство економічних свобод (УТЕС) спільно з дослідницьким агентством IFAK.

«48% опитаних українців упевнені, що платять податків менше 30%, у той час як сукупне податкове навантаження на зарплату середнього українця становить 41,5%. Тобто, він віддає державі майже половину всіх зароблених грошей», – йдеться у дослідженні.

При цьому 34% респондентів взагалі не змогли відповісти, скільки податків платять.

«В Україні не знають, яке є податкове навантаження. У свідомості українців податкове навантаження в рази менше, ніж воно є насправді. В Україні вважається, що навантаження близьке до 10%, що в 4 рази менше, ніж воно є зараз», – сказав голова Українського товариства економічних свобод (УТЕС) Мар’ян Заблоцький.

За його словами, в цілому, якщо українці виступають за підвищення пенсій і соціальних виплат, то це до того моменту, доки їх не попросять за це заплатити.

«На превеликий жаль, популізм у нас існує завдяки тому, що українці не бачать, не відчувають, що вони дійсно є платниками податків», – зазначив Заблоцький.

За даними УТЕС та IFAK, тільки 8% опитаних вважають, що ставка більше 20% є справедливою, а на думку 16% українців, було б справедливим взагалі не платити податків із зарплат.

Найбільш популярною відповіддю було 6-10%.

Польовий етап дослідження проводився 4-20 квітня 2016 року методом телефонного інтерв'ю. Цільова аудиторія: жителі України віком 18-65 років. Обсяг вибіркової сукупності: 1500 респондентів (очікувана гранична похибка ± 2,5% при рівні довірчої ймовірності Р = 0,954). Географія дослідження – міста України з чисельністю 50 тис. і більше. Опитування не проводилося на тимчасово непідконтрольних територіях України Донецької та Луганської областей, в АР Крим.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук