Бізнес-омбудсмен розповів, на кого найбільше скаржаться підприємці

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 4 листопада 20166780

Рада бізнес-омбудсмена України в третьому кварталі 2016 року одержала найбільшу кількість скарг від бізнесу з початку своєї діяльності в травні 2015 року – 242 скарги, з яких близько половини пов'язані з невиконанням державними органами вимог законодавства, повідомив бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета.

«Десь 50% (скарг) пов'язані просто з тим, що державні органи не виконують закон», – сказав він на «круглому столі» в Києві в п'ятницю, 4 листопада, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

Він також зазначив, що більшість скарг (75%) стосувалися Державної фіскальної служби (ДФС), – 56%, силових структур (12%) і органів місцевого самоврядування (7%).

«Далі зростає питома вага скарг на Державну фіскальну службу: якщо в минулому році вона склала 43%, у другому кварталі вона досягла 50%, то в третьому кварталі це вже було 56% всіх скарг», – констатував Шемета.

За його словами, скарги з відшкодування ПДВ і стосовно електронного адміністрування ПДВ в основному пов'язані з грубими порушеннями законодавства, зокрема, з недотриманням термінів і правил, невиконанням внутрішніх інструкцій ДФС.

Разом з тим, ДФС до кінця третього кварталу виконала 80% всіх рекомендацій Ради бізнес-омбудсмена, що є одним з кращих показників. Загалом держоргани виконали 75% всіх наданих радою рекомендацій, що на 5% більше у порівнянні з другим кварталом.

Також, за інформацією бізнес-омбудсмена, збільшилася кількість скарг на держпідприємства – майже вдвічі (в основному вони стосувалися невиконання контрактів), на митницю – на дві третини (в основному стосувалися визначення митної вартості). У той же час, кількість скарг з питань щодо змін до нормативних актів скоротилася на чверть, на електронну адміністрування ПДВ – на 30%.

Крім того, в антирейтингу з'явилися нові учасники: органи вищої державної влади (парламент, президент, Кабінет міністрів), Міністерство фінансів, Антимонопольний комітет, тоді як вибули з нього Міністерство соціальної політики, Міністерство екології та природних ресурсів, Міністерство економіки і торгівлі України.

За даними Шемети, Рада бізнес-омбудсмена за третій квартал почала 145 розслідувань (на 38% більше в порівнянні з другим кварталом) і успішно закрила 119 справ. Протягом розслідування закрито 52% всіх справ. При цьому Рада бізнес-омбудсмена заощадила бізнесу майже 1,5 млрд грн, половина з них припала на відшкодування ПДВ. Загальний фінансовий ефект закритих розслідувань за 16 місяців діяльності ради досяг майже 5 млрд грн.

Загальна кількість отриманих скарг за квартал зросла на 14%. На думку бізнес-омбудсмена, це пов'язано більшою мірою з поширенням інформації про діяльність ради і зі зростанням ефективності її діяльності.

Основним джерелом звернень (75%) залишилися представники малого та середнього бізнесу, які працюють у сферах промисловості, сільського господарства, оптової торгівлі і телекомунікацій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук