Близько 40% коштів на медицину в Україні зникають, - Амосова

Економіка19 червня 20118280

В Україні зникає близько 40% коштів, що йдуть з державного бюджету на охорону здоров’я, вважає відомий кардіолог Катерина Амосова.

«І грошей в медицині бюджетних мало, багато з них йде бозна-куди, відсотків 40», – сказала Катерина Амосова в інтерв’ю Радіо Свобода.

Крім того, лікар не бачить перспективи для програми реформ нового міністра охорони здоров’я Олександра Анішенка.

«Ну, бачила я ту програму. То самогубець, який йде її втілювати, на мій погляд», — висловила свою думку К.Амосова, додавши: «Мій прогноз щодо майбутнього на наступні декілька років дуже песимістичний. Воно так запущено страшною мірою».

За її словами, українські можновладці не лікуються навіть у Феофанії.

«З серйозними проблемами і всі, хто мають гроші, лікуються десь за кордоном, і навіть не в тій Феофанії, тому що не довірять тут абсолютно нічому. Так само, як діти навчаються закордоном. І поки це буде відбуватись... Абсолютно повний відрив, що ті, хто мають перейматися проблемами своїх виборців, абсолютно уявлення не мають, як ті виборці мешкають, живуть, як вони лікуються», — переконана К.Амосова.

«Почуття лікаря, який не знає, чим лікувати, і не може цього зробити, бо бідні люди не можуть цього купити, бо в них грошей не має,– це страшне почуття! Воно мене особисто, моє життя в професії, воно нищить, оця безпорадність. І перше відчуття приниженості від того, що відбувається. Якщо мені було б на 15 років менше, я б виїхала звідси і…» – сказала вона.

К.Амосова – член-кореспондент Академії медичних наук України, керівник Київського міського центру кардіології та ревматології, доктор медичних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений лікар України.

К. Амосова народилася 8 лютого 1956 року в Києві. Її батько – Микола Михайлович Aмосов, академік НАН і АМН України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук