Bloomberg розповіло про компенсації з російського бюджету для «друзів Путіна»

ЕкономікаЛюбко Петренко, 11 грудня 20146540
Bloomberg розповіло про компенсації з російського бюджету для «друзів Путіна»

Компанії, пов'язані з Аркадієм Ротенбергом і Геннадієм Тимченком, отримали з березня 2014 року, коли проти них ЄС і США запровадили  санкції, держконтракти на 309 млрд рублів ($8,1 млрд). Про це повідомляє агентство Bloomberg, котре проаналізувало відповідні документи.

Зазначена сума, отримана компаніями Ротенберга і Тимченко, яких агентство називає «друзями Путіна», на 12% більша за ті гроші, які вони отримали на держзамовленнях за аналогічний період 2013 року. Агентство також зауважує, що сума цих контрактів перевищує п'яту частину держзамовлення за перші 9 місяців 2014 року.

Інформацію про контракти аналітики Bloomberg зібрали, вивчивши документи на порталі держзакупівель, базу СПАРК і сайти компаній. На думку агентства, ці дані свідчать про те, що близькі до Володимира Путіна бізнесмени користуються перевагою у розподілі держконтрактів.

Bloomberg наводить думку одного з російських мільярдерів, який стверджує, що Тимченко та Ротенберг монополізували ринок держзакупівель. Співрозмовник агентства говорив на умовах анонімності, щоб не ставити під загрозу шанси його компаній на перемогу в конкурсах за держконтрактами.

За даними Bloomberg, компанії Тимченко і Ротенберга отримають більшу частину підряду на будівництво газопроводу «Сила Сибіру» вартістю 770 млрд руб. У «Газпромі» відмовилися коментувати цю інформацію агентству.

Як приклад Bloomberg наводить також контракт «Російської залізниці» на 134 млрд руб. з консорціумом, в якому бере участь СК «Міст» Геннадія Тимченка. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук