Болгарська церква оголосила бойкот Вселенському православному Собору

КультураАндрій Стець, 3 червня 201626070
Всеправославний Собор відбудеться на Криті 16-26 червня

Болгарська православна церква прийняла рішення відмовитися від участі у Всеправославному Соборі, який відбудеться на острові Крит 16-26 червня. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Як наголошується в заяві Синоду Болгарської церкви, яку опубліковано в п'ятницю, таке рішення прийнято з огляду на «серйозні причини».

Як повідомляє агентство, наразі скасовано рейс урядового літака, який повинен був доставити на Крит болгарську делегацію.

Зазначимо, що раніше Болгарська церква закликала відкласти проведення Собору, вказавши на відсутність в порядку його дня «особливо важливих для святого православ'я тем, які мають актуальне значення і вимагають своєчасного всеправославного соборного рішення», а також на незгоду, що виникла в середовищі Православних церков через деякі вже схвалені проекти документів собору, неможливість за тим ухваленим регламентом цього заходу редагувати тексти під час його роботи.

Раніше окремі групи в деяких помісних Православних церквах також виступили з критикою проекту документа Собору, який регламентує відносини Православної церкви з іншими християнськими конфесіями. Ці групи вбачають в цьому документі «екуменізм» і наполягають на тому, щоб в ньому католиків і протестантів називали не «Церквами», а єретиками, які відкололися від Православної церкви як єдиної і справжньої.

Всеправославний Собор відбудеться на Криті 16-26 червня. Він не скликався понад тисячу років і готується понад півстоліття. Всі рішення на ньому будуть прийматися консенсусом. У кожної помісної Церкви буде делегація з 24 архієреїв, але голос у кожної Церкви буде один.

Учасники Собору ухвалять документи з питань відносин Православної церкви з іншим християнським світом, посту, шлюбу, церковної місії в сучасному світі, опіки православних у діаспорі.

Питання визнання Київського патріархату канонічною церквою не розглядатиметься на Всеправославному Соборі, як передбачалося раніше, через ультиматум патріарха Кирила.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук