«ПриватБанк» погодився реструктуризувати протерміновані кредити на суму 48 млрд грн

Під реструктуризацію потрапляє як бізнес, так і ті, хто брав кредити на споживчі цілі

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 5 листопада 201835810

Державний «ПриватБанк» 26 листопада має намір запустити пільгову програму реструктуризації заборгованості клієнтів у сфері роздрібного, малого і середнього бізнесу, а також споживчого кредитування на 48,5 млрд грн, пропонуючи списати велику частину заборгованості. Однак це стане можливим, якщо відповідну програму затвердить Міністерство фінансів України, яке є власником банку.

«Ми запропонували в нашій реструктуризації конкретні варіанти, а саме: перегляд умов, продовження терміну до 36 місяців, конвертація боргових зобов'язань з валюти в гривню, умовне пробачення відсотків, штрафів і пені та інші», – повідомила заступник голови правління банку Галина Пахачук, яку процитувала агенція «Інтерфакс-Україна».

За її словами, на першому етапі реструктуризації, який триватиме від шести до восьми місяців, банк планує провести реструктуризацію кредитів за 296 тис. договорів, що є першим етапом. Загалом банк планує реструктуризувати борги майже 1 млн клієнтів з сумою прострочених зобов'язань 87,7 млрд грн на початок вересня 2018 року. Представниця банку уточнила, що попереднє схвалення від Мінфіну на таку реструктуризацію вже є.

Зі слів Пахачук, з понад 48 млрд заборгованості, сформованої на середину грудня 2016 року, 12,3 млрд грн складають тіло кредиту і відсотки, а 36,2 млрд грн – пеня і комісії банку. На малий і середній бізнес припадає близько 8,3 тис. угод на 2,2 млрд грн, споживче кредитування – 4,6 тис. угод на 17,3 млрд грн, а решта – роздрібний бізнес.

Запропоновані ставки реструктуризації – 13-16% річних за боргами у гривні і 0,01% за боргами в доларах і євро, які будуть переведені в гривню на дату першого платежу.

Вона додала, що найкращі умови з мінімальною ставкою і максимальним пробаченням зобов’язань будуть запропоновані при погашенні боргу в один платіж. Усі інші варіанти припускають аванс мінімум в 15% від суми реструктуризації. Залежно від її терміну і типу сегменту бізнесу усього буде запропоновано 47 варіантів.

За її словами, банк за підсумками такої реструктуризації розраховує отримати 3,6 млрд грн (у тому числі 2,5 млрд – в рахунок погашення тіла і відсотків) з пробаченням 5,7 млрд грн боргу (у тому числі 0,9 млрд грн тіла і відсотків).

Представниця «ПриватБанку» пояснила, що багато клієнтів заявляли про бажання реструктуризувати свій борг на подібних умовах, щоб відновити свою репутацію добросовісних позичальників.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук