British American Tobacco зупинила виробництво сигарет в Україні

Компанія володіє тютюновою фабрикою в Прилуках Чернігівської області

British American Tobacco зупинила тютюнову фабрику в Прилуках

British American Tobacco (BAT), один з найбільших в світі виробників тютюнової продукції у світі, 11 жовтня 2019 року зупинив виробництво на заводі «В.А.Т.-Прилуки» в Чернігівській області.

«Як компанія ми не можемо виробляти продукцію, з якою не знаємо, що робити. Через це ми зупинили виробництво (технічний процес зупинки підприємства було розпочато 8 жовтня). Вже другий тиждень фабрика стоїть», – сказав гендиректор тютюнової фабрики в Прилуках Артем Скрипка в сюжеті одного з місцевих телеканалів, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна» у п’ятницю, 18 жовтня.

Компанія в п'ятницю вранці підтвердила цю інформацію, вказавши, що причиною є ухвалений Верховною Радою законопроект №1049 з нормою про державне регулювання торгової націнки на їхні товари.

Загалом компанії British American Tobacco належать фабрики у 42-х країнах світу. Продукція, виготовлена в Прилуках, експортується до Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови і Сингапуру. Випускає тютюнові вироби під брендами KENT, Rothmans, Pall Mall, Vogue, Dunhill, Lucky Strike, Capri і «Прилуки». Компанія стала третьою в рейтингу платників податків за 2018 рік, сплативши 16,05 млрд грн податків.

Також раніше BAT перенесла свій центральний офіс у Східній Європі з України до Румунії.

Нагадаємо, 9 жовтня міжнародні тютюнові компанії пригрозили закрити свої фабрики в Україні через вищезгаданий закон. Крім BAT, про такі наміри заявили Philip Morris, JTI та Imperial Tobacco.

Цей закон парламент ухвалив на початку жовтня. Окрім того, що він вводить єдиний рахунок для виплат податків і зборів, передбачених податковим кодексом (крім ПДВ, акцизу та митних зборів), він також запроваджує гарантовану маржу для оптовиків і роздрібників, які торгують тютюновими виробами, на рівні мінімум 20% (від 7% для оптовиків і від 13% для рітейлерів). Як писав раніше сайт 24 каналу, після того, як закон набуде чинності, сигарети подорожчають на 7-15 грн. Ця різниця піде не в бюджет у вигляді податків, а повністю роздрібникам. Оціночний прибуток роздрібних торговців складе 15 млрд грн за рік.

У публікації телеканалу йшлося, що ця поправка була включена в закон попри те, що не стосувалася його теми.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук