Міжнародні тютюнові компанії пригрозили закрити свої фабрики в Україні

Виробників сигарет не влаштовує закон про держрегулювання торгової націнки на тютюнові вироби

Великі міжнародні компанії-виробники сигарет «Філіп Морріс Україна», «Бритіш Американ Тобакко», JTI та «Імперіал Тобакко» розглядають можливість скорочення виробництва і подальшого закриття своїх фабрик на території України через прийняття Верховною Радою законодавчої норми про державне регулювання торгової націнки на їхні товари.

«Факт прийняття цього закону спричинить серйозні наслідки для галузі. Це відсутність перехідного періоду і механізмів імплементації. Найближчим часом це піддає наш бізнес ризикам. Ми будемо змушені розглянути питання виробництва нашої продукції на інших фабриках, оскільки ми навіть не до кінця розуміємо, як виконувати цей закон », – сказав генеральний директор групи «Бритіш Американ Тобакко Україна» Саймон Уелфорд на прес-конференції у середу, 9 жовтня, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

Він пояснив, що ухвалений 4 жовтня у другому читанні законопроект про введення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування встановлює фіксовану маржу для оптових і роздрібних торговців тютюновими виробами на рівні 7% і 13% від максимальної роздрібної ціни за пачку.

Як додав генеральний директор «Імперіал Тобакко» в Україні Ростислав Чернак, такі законодавчі ініціативи можуть призвести до збільшення обсягів нелегальної торгівлі сигаретами з 8,4% до 20%. При цьому він додав, що за останні три роки обсяг тіньового тютюнового ринку виріс приблизно всемеро і це щороку коштувало держбюджету 5 млрд грн.

У той же час Чернак спрогнозував скорочення обсягів виробництва сигарет на 25%.

«Таке падіння на 25%, за нашими підрахунками, коштуватиме держбюджету близько 7 млрд грн. Тому ми закликаємо Верховну Раду переглянути законопроект 1049 і вилучити з нього поправку, яка встановлює регулювання торговельної націнки. Ми звертаємося з проханням, щоб в Україні запрацював прозорий законотворчий процес разом з відкритим діалогом з найбільшими інвесторами. А такі значні зміни в оподаткуванні змушують нас переглянути наш бізнес в Україні», – сказав він.

Нагадаємо, «Філіп Морріс Україна» володіє фабрикою в Харкові з 1994 року, «Бритіш Американ Тобакко» – тютюновою фабрикою в Прилуках (з 1993 року), JTI – у Кременчуці (з 1993), а «Імперіал Тобакко» – в Києві (з 2002 року).

18 жовтня стало відомо, що «Бритіш Американ Тобакко» зупинила свою фабрикув Прилуках.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук