Бродський пообіцяв автоматично повернути ПДВ в березні

Економіка26 лютого 20114

Екс-голова Держкомпідприємництва України Михайло Бродський 25 лютого в ефірі «Шустер live» пообіцяв, що підприємцям автоматично відшкодують ПДВ в березні 2011 року.

Голова ради НБУ Петро Порошенко відзначив під час ефіру, коментуючи рік президентства Віктора Януковича, що відбувалося суттєве скорочення прямих іноземних інвестицій в Україну.

«Не створено умови для бізнесу – корупція, непрозорість судової системи, неефективна податкова система. Ми не виконали зобов’язання про автоматичне повернення ПДВ з 1 січня 2011 року. Бізнесу в Україні ПДВ не повертається. Однак в нас покращились макропоказники, є ріст ВВП, але ми не вийшли ще на рівень 2007-2008 років. Хоча в нас найвища в СНД інфляція, вона найнижча за останні роки, за даними Держкомстату», - сказав Порошенко.

Своєю чергою Михайло Бродський зазначив, що щодо цін на продукти харчування в Україні зараз справді можна говорити про непрофесійні дії.

«Не можна штучно ціною керувати ринковими цінами в супермаркетах. Щодо ПДВ, з 1 січня ми переходимо на автоматичне повернення. Перше автоматичне повернення буде в березні, зараз здаються декларації», - сказав Бродський.

Він наголосив, що в лютому цього року зібрано понад 6 млрд ПДВ, минулоріч – понад 3 млрд грн.

«Раніше частина розкрадалась», - сказав він.

Крім того, Бродський зазначив: «Люди понесли гроші в банки, бо повірили у стабільність, що їх не обмануть… Нафта подорожчала в світі в 2 рази, зерно - в 2,5 раза, газ – в 2 рази. Ми від цього нікуди не дінемось – ми в світовій економіці. Вихід – підвищення зарплат та пенсій».

Натомість Петро Порошенко зазначив, що людям «байдуже, скільки збирала Тимошенко і Янукович.

«Люди звертають увагу на зобов’язання, які політики і влада беруть на себе. Значна частина підприємців не отримала ПДВ за 2009 рік і за деякі місяці 2010 року… Лише цього місяця ми запозичили 1,5 млрд доларів на повернення раніше взятих боргів і фінансування дефіциту бюджету. Ми не маємо дурити людям голову щодо фінансування повернення ПДВ», - сказав Порошенко.

Бродський йому відповів: «У березні – стовідсоткове повернення ПДВ. Ця влада не краде ПДВ, як минула влада, яка крала 3 млрд щомісяця».

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук