Будівництво трамвайної колії на Сихів планують завершити до осені

ЕкономікаВікторія Іваскевич, 18 березня 2016, 13:34 1886 0

Будівництво трамвайної колії на Сихів у Львові виходить на фінішну пряму. Найскладніші роботи і далі пов'язані із аварійним колектором. Ремонт на вулиці Стуса вже майже завершено, тож найближчим часом можна буде перейти до дорожніх робіт. Водночас триває будівництво колектора підземним способом.

Наразі вздовж ділянки, де проходить колектор, будують спеціальні шахти. Туди будуть спускати працівників та обладнання. Як тільки завершаться роботи в районі проїжджої частини, ремонтники візьмуться за дорожнє покриття та прокладання колії.

«Очікується перекриття руху в частині від вулиці Угорської до вулиці Липова Алея, тому що тут буде проводитися основна частина робіт по дорозі по вкладанню трамвайної колії, але в той же момент ми відкриємо вулицю Стуса і це абсолютно не вплине на процес проходження транспорту», ― каже директор ЛКП «Львівавтодор» Олег Береза.

Відтак восени роботи планують завершити, а трамвай зможе курсувати.

Залишається відкритим питання перенесення ринку «Санта-Барбара». Попередньо було досягнуто згоди з підприємцями про перенесення торговельних павільйонів на вулиця Антонича. Тепер сторони мають підписати меморандум.

Також триває облаштування зупинок. Усього на маршруті буде 24 зупинки, 18 платформ з яких облаштують для людей з особливими потребами.

За інформацією генпідрядника, компанії «Онур», роботи по Лоту 1 (вул. Угорська – вул. Вернадського) виконано на близько 95%, по Лоту 2 (вул. І. Свенціцького – вул. Угорська) – орієнтовно 50%. Згідно з планами, перший трамвай на Сихів повинен поїхати на початку осені 2016 року.

Нагадаємо, проект реалізовується за рахунок кредиту від ЄБРР у розмірі 12 млн євро, гранту німецького уряду у 5 млн євро, технічної допомоги ЄС у розмірі 1,5 млн євро та за кошти з міського бюджету – 8,850 млн євро.

Зазначимо, ЄБРР виділив додатково 6 млн євро на будівництво колектора підземним способом. Завдяки дофінансуванню стало можливим вирішення проблемного питання з колектором, тож реалізацію проекту «Трамвай на Сихів» вдалось продовжити.

Завдяки новій трамвайній колії з Сихова до центру можна буде комфортно дістатися за 25-30 хв. Проект також вирішить проблему транспортного навантаження найбільшого житлового масиву Львова, де проживає 150 тис. мешканців. Окрім цього, трамвай є одним з найбільш екологічних видів транспорту. Завдяки скороченню викидів СО2 сихівчани відчують покращення екологічного стану в районі Сихова.

Будівництво трамвайної колії на Сихів передбачено генеральним планом Львова. Згідно з проектом, буде прокладено 11,5 км колії в обидва боки на вул. Стуса вздовж пр. Червоної Калини до ринку «Санта-Барбара». Тендер на виконання робіт виграла компанія «ONUR» (Туреччина). Технічний нагляд за ремонтними роботами здійснює французька компанія «Еджіс Інтернешнл».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук