Роботи із заміни аварійного колектора на Сихові триватимуть до червня

Головні новини Львова 08.02Ірина Панчишин, 8 лютого 2016, 16:47 925 0

Київська субпідрядна компанія «Київпідзембуд» вже розпочала роботи із заміни каналізаційного колектора на перехресті вулиці Угорської та просп. Червоної Калини у Львові закритим способом. Для цього вже викопали перший шурф.

На ділянці біля Сихівського мосту працівники озброїлись лопатами. Бо коли спершу загнали сюди трактор, натрапили на комунікації, яких не було у плані. Підрядники мають опуститись на глибину 13 метрів. У закритий спосіб будуть замінювати колектор. Адже зараз у тунелі просто тече річка, яка збирає всі стоки із Сихова. 

«Внаслідок газової корозії із застосуванням і нових миючих засобів і збільшення кількості абонентів на Сихові фактично стало більше стоків, агресивних стоків, які вивели з ладу бетонну конструкцію колектора. Бетон втратив міцність повністю, перетворився на пісок», – розповів інженер компанії «Онур» Віктор Онищук.

Всього таких ям буде дванадцять. Ними опускатимуть апаратуру, аби прокласти новий колектор.

«Був розроблений такий спосіб, де проходить щит. В ньому є таке залізобетонне облицювання і в це залізобетонне облицювання затягується труба», – пояснив директор управління будівництва тунелів «Київпідземшляхбуд» Юрій Куян.

Довжина аварійного колектора — 812 метрів. Тож роботи затягнуться до червня.

«Паралельно знизу там також розпочнуться роботи. Тобто буде проходити будівництво колектора другою проходкою знизу, і там паралельно будемо починати будівництво дороги», – розповів директор ЛКП «Львівавтодор» Олег Береза.

Вже у квітні «Львівавтодор» відкриє для проїзду транспорту вулицю Стуса. Тим часом візьмуться за будівництво розворотного кільця на просп. Червоної Калини. Там досягли згоди з підприємцями ринку «Санта-Барбара», тож перенесуть його на вул. Антонича.

«Та ділянка закріплена за нашим комунальним підприємством. «Львівавтодор» і, власне, «Львівавтодор» буде облаштовувати робочі місця, які потім будуть давати в оренду тим працівникам, які там працюють», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Прогнозують, що трамвай на Сихів поїде вже в середині літа.

Додамо, що через ремонтні роботи на перехресті вулиці Угорської та просп. Червоної Калини у Львові ускладнений рух.

Нагадаємо, наприкінці минулого року ЄБРР на будівництво колектора підземним способом виділив додатково 6 млн євро. Саме цих грошей бракувало, щоб продовжити будівництво трамвайної колії на Сихів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук