Бухгалтер української держкорпорації заплатила ₴68 млн, щоб не сісти

ЕкономікаО.Г., 14 травня 201511550
Бухгалтер української держкорпорації заплатила ₴68 млн, щоб не сісти

Колишній бухгалтер Державної продовольчо-зернової компанії (далі ДПЗКУ) Тетяна Коптенко заплатила з власної кишені майже ₴68 млн податкового боргу та штрафних санкцій, щоб закрити кримінальну справу. Про це повідомляє «Главком».

Згідно з матеріалом, дане кримінальне провадження про податкові порушення прокуратура відкрила 15 січня 2015 року. Як з’ясувалося, до валових витрат в декларації з податку на прибуток за 2013 рік корпорація безпідставно включила відсотки, які мала заплатити за китайський кредит. Мова йде про $1,5 млрд, які держкомпанія отримала в 2012 році від Експортно-імпортного банку Китаю для постачання зерна в цю країну. Пізніше ДПЗКУ отримала ще $1,5 млрд на будівництво елеваторів та терміналів.

Нарахування відсотків по кредиту, які в держкомпанії віднесли до валових витрат за 2013 рік, припадало лише на січень 2014 року. Слідство встановило, що такий підхід призвів до заниження об’єкту оподаткування та зменшення надходжень держбюджету на ₴52 млн. Самі маніпуляції з податковою звітністю відбулися у лютому 2014 року, напередодні втечі з країни команди Віктора Януковича.

Але 6 травня цього року справу про ухиляння від сплати податків було закрито після компенсації державі всіх втрат. Матеріали прокуратури свідчать, що 31 березня та 1 квітня було заплачено не тільки ₴52 млн податку на прибуток, а ще й ₴13 млн фінансових санкцій та ₴2 млн пені.

Кошти сплатила колишній головний бухгалтер держкомпанії Тетяна Коптенко, повідомляє видання. Саме їй пізніше, 24 квітня, прокуратура Печерського району Києва оголосила підозру в скоєнні злочину. Але Коптенко надала слідчим квитанції про сплату всієї необхідної суми і попросила звільнити її від кримінальної відповідальності. Слідчі погодилися і звернулися з відповідним клопотанням до Печерського суду Києва, який задовольнив його. 

Коментувати сплату цієї суми журналістам Коптенко відмовилась.

Всі маніпуляції з погашенням податкового боргу ДПЗКУ відбувалися паралельно з проведення урядом конкурсу з виборів голови Державної фіскальної служби. В ньому переміг Роман Насіров, який з квітня 2013 року по квітень 2014 року займав посаду замкерівника ДПЗКУ. Більш того, раніше він зізнавався в ЗМІ, що його запросили до держкорпорації для кураторства саме над китайським кредитом, пишуть «Наші гроші». Він називав свою роботу в держкорпорації «кришталево чистою».

Коптенко погасила податковий борг через кілька днів після оголошення конкурсу на очільника ДФС, а справу проти неї було закрито на наступний день після перемоги Насірова. При цьому єдиним винуватцем податкових порушень в ДПЗКУ була визнана тільки головний бухгалтер, жодних звинувачень топ-менеджерам корпорації і самому Насірову слідчі не висували.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук