Бюджетні установи Львова зекономили на енергоносіях 18 мільйонів гривень

ЕкономікаОксана Лабойко, 9 вересня 20153950

18 мільйонів гривень зекономили у 2015 ці бюджетні установи Львова на оплаті енергоносіїв. Про це 9 вересня на прес-конференції повідомила начальник відділу енергоменеджменту Львівської міської ради Іванна Гаврилко. І це з урахуванням 20% зростання тарифів, додала чиновниця.

«Економія пов’язана із переходом на щоденний моніторинг споживання енергоресурсів. Двічі на день наші бюджетні установи фіксують показники лічильників і заносять їх у єдину систему. І ми тут, у міській раді, можемо бачити динаміку використання чи то електроенергії, чи споживання води. Потім ця вся інформація аналізується і ми спільно вирішуємо, як можна економити. Наприклад, коли триває опалювальний сезон у школах чи садочках у вихідні дні, зовсім не обов’язково підтримувати сталої температури. Можна скрутити батареї, він цього ніхто не постраждає, а економія дуже відчутна. Пониження температури на 1 градус дає 6% заощадження», – розповіла Іванна Гаврилко.

Львівська міська рада стала першою в Україні, яка перейшла на моніторинг споживання енергоносіїв. Наразі це пілотний проект, але за рік, відколи він стартував, до програми підключили 370 бюджетних будівель.

«Починали ми із закладів освіти Галицького району. Зараз проект охоплює бюджетні установи по всьому місту. Програма дуже проста у використанні і, якщо є інтернет, енергоменеджери навіть зі свого смартфона можуть зайти у неї і внести показники лічильників. Поки що це робиться вручну, але в майбутньому плануємо переходити на так звані «розумні лічильники», які автоматично закидатимуть показники у систему. Принцип роботи такий, що із зафіксованих даних програма будує графіки і можна чітко відслідковувати, коли збільшується чи зменшується використання енергоресурсів», – пояснив розробник програми uMuni Олександр Жавненко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук