Через анексію Криму Україна втратила в ПЕК $300 млрд

ЕкономікаО.Г., 29 липня 201416260

Унаслідок анексії Росією Криму розмір шкоди, завданої Україні від втрат енергетичних об'єктів, включаючи шельфові запаси, оцінюється в $300 млрд. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан інтернет-виданню «Главком».

«З урахуванням всіх енергетичних об'єктів в Криму ми можемо говорити про сотні мільярдів доларів, які втратила Україна в енергетичній сфері. Ми вважали - це близько $300 млрд», - сказав він.

За словами міністра, потенційні запаси на шельфі Чорного моря сягають близько 2,3 млрд тонн умовного палива. «Якщо перевести в газ, то це приблизно 2 трлн куб. м газу. Коли була захоплена наша компанія «Чорноморнафтогаз», ми відразу ж втратили 2 млрд куб. м газу в сховищах компанії», - додав міністр.

Водночас Продан підкреслив, що Крим є територією України, хоч і тимчасово окупованою. «Це серйозна втрата для енергетики України. Але це наша земля, і настане час - ми її повернемо», - підкреслив він.

Раніше міністр юстиції України Павло Петренко станом на середину травня цього року оцінював загальні збитки України внаслідок анексії Росією АРК на суму понад 1 трлн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук