Через державні заборгованості львів’яни можуть залишитись без води та газу

ЕкономікаІрина Ващишин, 5 лютого 2016, 18:35 1086 1

Комунальні підприємства Львова не можуть отримати державних відшкодувань за пільги і субсидії споживачів. Відтак їм бракує коштів на власну життєдіяльність і в них теж виникають борги.

На «Львівтеплоенерго» зараз говорять про загрозу відімкнення від газопостачання. Бо повністю розрахуватись за спожите паливо підприємство не може, оскільки не отримало з держбюджету майже 38 млн грн.

«Так як є заборгованість, то є загроза, що ми невчасно розрахуємося з НАК «Нафтогаз». НАК за це нам нарахує штрафні санкції, що невчасно оплачено. Це вже додатковий тягар для державного підприємства. Також є загроза, що можуть відключити за заборгованість від газу», – прокоментував заступник директора «Львівтеплоенерго» Богдан Камінський.

У 2008 році – розповідають на підприємстві – ситуація була один до одного. І газ тоді таки відімкнули.

«Реально то було так. Значить «Львівтрансгаз» нам аварійно понизив тиск газу, до мінімальних рівнів. Тобто був недогрів, вимушений свого роду недогрів води. Ясно, що були скарги мешканців, було незадоволення, бо тарифи були високі вже й тоді», – розповів начальник котельного цеху ТЦ «Північна» Геннадій Кондратюк.

За законом посеред зими НАК «Нафтогаз» постачання газу не припинить. Але навесні за нинішні борги його не додасть. І тоді знову не буде гарячої води або й тепла, наголосили на теплоенерго.

Та потерпає не лише теплоенерго. «Львівводоканалу» державний бюджет винен понад 9 млн грн відшкодувань. І так само – жодних пояснень з Києва. Натомість на тих таки 9 млн водоканал тепер боргує за електрику перед обленерго.

«За січень нам нарахували приблизно 16 млн грн. Частково з коштів, які нам надійшли від абонентів, ми здійснили оплату. Але більша частина суми має погашатися за рахунок пільг та субсидій, які надходять як відшкодування від держави. Ці кошти нам не надійшли, ми не розрахувалися з енергетиками. Енергетики застосували до нас відімкнення», – пояснила речник «Львівводоканалу» Уляна Горбата.

Коли цього тижня за борги «Львівобленерго» відімкнуло від електропостачання насосну станцію «Будзень», без води залишився Городок і з пониженим тиском – Залізничний район у Львові.

Однак неповернуті відшкодування стали бідою для комунальних підприємств не лише Львова, а й мало не всієї України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук