Через недобросовісного забудовника мер Львова звернувся до прокуратури і СБУ
До теми
Забудовник судиться, а люди потерпають. Як стверджують у Львівській міськраді, будівельна компанія «Ірокс» зводить житло, не отримавши належних дозволів. Проте, згодом узаконює свої будинки у судах із міською владою. Та допоки це триває, будинки залишаються без юридичної адреси і відповідно не під’єднані до міських мереж. Натомість квартири у них продають і деякі з них вже навіть заселені.
Будинок «Іроксу» на вулиці Антонича у мікрорайоні Сихів до кінця ще не завершений. Але десяток-другий сімей там уже мешкають: хтось по півроку, а хто й більше.
«У квартирах є технічна вода, є технічне світло. Газу взагалі нема. Тут є такі люди, що жили цілу зиму, то в них фактично світло постійно вибивало, бо технічне світло, люди замерзали. Сюди заселилися сім’ї, які, наприклад, своє майно продали, а тут купили і не мають куди подітись», ‒ розповів мешканець будинку Назар.
Будинок не має присвоєного номера, тобто він без адреси. Тому й не під’єднаний до мереж. Як стверджує міська влада, причина одна: багатоповерхівку звели без містобудівних та дозвільних документів на землю.
«Будинки з індексом 5а та 5б на сьогоднішній день не мають землі, не мають містобудівних умов та обмежень і тому люди на сьогоднішній день, якщо купляють квартири, то в подальшому мають проблеми щодо проживання в тих квартирах. Я хочу звернутися до мешканців, які мають бажання купити квартири в «Іроксу», щоб вони дуже добре подумали», ‒ наголосила директорка департаменту житлового господарства Львова Ірина Маруняк.
Замовник цього будівництва ‒ гаражний кооператив. Забудовник – ПрАТ «Ірокс». Обидві сторони переконують, що документи є. Дозвіл на будівництво від архбудконтролю гаражний кооператив отримав ще у 2010 році.
«Все було нормально, велося будівництво, всі роботи проводилися, всі дозволи буди належним чином отримані. Все це описано в декларації про введення об’єкта в експлуатацію, яка є загальнодоступною в мережі інтернет. Тому земельне питання однозначно може бути знятим», ‒ повідомила юрист гаражного кооперативу №15 Марія Дацько.
Пояснюють, що землю кооператив спочатку отримав під гаражні паркінги. Та згодом змінили призначення ділянки, бо будувати гаражі передумали.
«У 94-ому році від 27 січня – ділянка була для гаражів, 1.7 гектара, номер земельної ділянки, акт на користування. Тобто спочатку видали на гаражі, потім зміна призначення ділянки, рішенням виконкому, містобудівельні норми і обмеження. Так це все відбулось», ‒ показав наявні документи генеральний директор ПрАТ «Ірокс» Ігор Микичак.
Зараз Сихівська райадміністрація судиться з «Іроксом» щодо присвоєння номера цьому будинку.
«Вони фактично вилучають землю, не отримуючи відповідних документів від міської ради, тому що в нас немає ухвал міської ради стосовно тої чи іншої землі. Вони просто роблять якісь угоди, потім через суд пробують це легітимізувати. Тому я звернувся з відповідними листами і до прокуратури, і до поліції, і до служби безпеки», ‒ повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.
Так само, як і по Антонича, дозвільних документів у міській раді не бачили ще щодо двох будинків «Іроксу» ‒ на вулицях Шевченка, 418 і Тернопільській, 42.