Насіров заявив, що ДФС не може перевірити е-декларації нардепів без згоди Верховної Ради

Очільник ДФС розповів, яким чином його відомство перевірятиме е-декларації чиновників

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 25 листопада 20162920
Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров

Державна фіскальна служба (ДФС) має намір провести детальний аналіз електронних декларацій, заповнених держслужбовцями, розповів голова ДФС Роман Насіров в інтерв’ю LB.ua.

«Контроль за заповненням декларацій – відповідно до закону – здійснює спеціальне агентство з запобігання корупції, воно виступає менеджером усього процесу. Ми (ДФС) пропонували долучитися, пропонували свою допомогу, адже в нас є певний досвід. Але не склалося. Тому до сьогодні ми просто тихо спостерігали осторонь. А за результатами першого кварталу, коли декларації заповнить більша кількість людей, – почнемо робити детальний аналіз. Оскільки для нас це не просто податкова інформація. Це – дані, які декларант сам заповнив і своїм електронним підписом підтвердив», – зазначив Насіров.

Результатом перевірки, за його словами, може стати передача її результатів до податкової або в прокуратуру з подальшим порушенням кримінальної справи.

«Там, де буде помічено відверту невідповідність, – ініціюватимемо перевірку. Процедура стосовно фізичних осіб схожа до дій з юрособами. Ми викликаємо декларанта, просимо прояснити якісь моменти, можливо, надати документи. Якщо невідповідності необґрунтовані – складається акт. Найсуворіший захід – передача справи до податкової міліції або прокуратури з можливим порушенням кримінальної справи за 212 статтею», – розповів голова ДФС. Ця стаття, крім умовного покарання, стверджує Насіров, передбачає легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом.

При цьому, за словами голови Фіскальної служби, відомство не має наміру перевіряти фактів наявності або відсутності задекларованого майна і грошових коштів. Завдання ДФС – з’ясувати, звідки це майно чи кошти взялися і чи сплачені з них податки.

«Ми не перевіряємо наявність грошей. Суб’єкт декларування підтвердив, що в нього є мільйони. Все, що ми запитуємо: звідки вони в нього і чи сплачені податки. Бачити ці гроші нам не потрібно. Їх може і не бути», – зазначив Насіров. У зв’язку з цим він допускає неправдивість внесення інформації: «Випадки можуть бути як у бік зменшення, так і в бік завищення. Але ми не будемо перераховувати банкноти і шукати, де зберігаються гроші – в (банківській) скриньці), у родичів чи на городі зариті. У нас є задекларований документ з електронним підписом, цього достатньо».

Перевірка, за словами Насірова, стосуватиметься широкого кола людей, але не народних депутатів. Оскільки для цього потрібно рішення Верховної Ради про зняття недоторканності.

«Ми не йдемо політичним шляхом: мети зловити велику смачну “рибу” ніхто не переслідує. Ми просто хочемо провести перевірку і доповісти суспільству, скільки невідповідностей є і чим вони пояснюються. Перші результати, думаю, будуть вже на початку наступного року», – резюмував голова ДФС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук