Через санкції та дешеву нафту Росія втратить майже 0,6 трлн доларів

СвітЛюбко Петренко, 5 лютого 20162511
Через санкції та дешеву нафту Росія втратить майже 0,6 трлн доларів

Протягом чотирьох років, починаючи з 2014 року, російська економіка втратить близько 600 млрд доларів. Такого висновку дійшли аналітики з Економічної експертної групи (ЕЕГ), повідомила російська газета «Ведомости» в п'ятницю, 5 лютого.

Економічна експертна група – незалежний аналітичний центр, що займається проблемами макроекономіки і державних фінансів Росії при Міністерства фінансів РФ.

За словами директора ЕЕГ Овсія Гурвича,  Росія зазнає «комбінації двох шоків – фінансових санкцій та падіння цін на нафту».  «Втрати від фінансових санкцій становитимуть приблизно $ 170 млрд, недоотримані доходи від нафтогазового експорту – приблизно $ 400 млрд», – повідомив він.

Причому розрахунки робилися, виходячи з базової ціни за барель нафти 50 доларів. Порівнювалися передбачувані втрати зі ситуацією, коли б нафта коштувала 100 доларів за барель.

Вцілому скорочення валового припливу капіталу оцінюється приблизно в 280 млрд доларів за три з половиною роки, в тому числі близько 85 млрд – прямих інвестицій.

Як відзначають автори дослідження, два фінансових «шоки» не просто сумуються, а підсилюють один одного, створюючи синергічний ефект.

За розрахунками аналітиків, за чотири роки накопичені втрати зростання економіки Росії становитимуть 8,4 відсотка.

Раніше міжнародне рейтингове агентство Fitch погіршило прогноз по економіці Росії на 2016 рік. Російський ВВП впаде на 1 відсоток, тоді як в первинному прогнозі очікувалося його зростання на 0,5 відсотка. У свою чергу агентство Bloomberg включило Росію в топ-10 найгірших економік світу, поставивши її на четверте місце антирейтингу після Венесуели, Бразилії і Греції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук