Через токсичні викиди в окупованому Криму по медичну допомогу звернувся вже 61 прикордонник

Кількість прикордонників, які постраждали через отруйні випари, збільшилась. П'ятьох службовців госпіталізували.

8 вересня 2018

Через викиди заводу титанового заводу, розташованого на півночі окупованого Криму, вже 61 прикордонник звернувся по допомогу до лікарів.

«Наразі звернулися 61 прикордонник. Із них п’ятеро госпіталізовані і проходять детальне медичне обстеження в Одесі, щодо інших – то їм надано першочергову медичну допомогу, і вони повернулися до виконання своїх службових обов’язків», – повідомив помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян в ефірі «112 каналу»​.

За його словами, КПВВ «Каланчак» і «Чаплинка» тимчасово призупинили роботу, але для тих громадян, які планують поїхати на окупований півострів.

«Вітри дують в бік окупованого півострова, тому найбільший ризик саме там. Щодо прикордонників, то ми на своїх позиціях, і готові надавати допомогу і всебічну підтримку тим громадянам, які з окупованих територій планують перечекати це екологічне лихо на материковій Україні», – зазначив він.

Нагадаємо, у ніч з 23 на 24 серпня в Армянську на півночі окупованого Росією Криму стався викид невідомої речовини. Найімовірніше, сірчистого ангідриду, який під час контакту з водою утворює кислоту.

Місцеві мешканці скаржилися на погіршення самопочуття, їдкий запах у повітрі, подразнення в горлі, особливо у вечірній час. Окупаційна влада тривалий час не реагувала на звернення людей і приховувала інформацію про лихо. Згодом представники окупаційної адміністрації Криму повідомили, що причиною викидів шкідливої речовини на півночі півострова є випаровування вмісту кислотного накопичувача, що його використовує підприємство «Кримський титан».

Водночас у Міноборони України наполягають, що викид хімічних речовин на території анексованого Криму стався через військових Збройних сил Росії, які на тренуваннях обстріляли відстійники відходів титанового й содового заводів.

7 вересня на погане самопочуття поскаржився 41 прикордонник з Херсонської області, які перебували на межі з окупованим Кримом. П'ятьох з них госпіталізували.

Україна відкрила кримінальне провадження за фактом токсичного викиду в Армянську. Справу кваліфікували за статтею «Забруднення атмосферного повітря».

До слова, розташований в окупованому Криму завод «Кримський титан» Дмитра Фірташа скидає відходи в Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок, виправдовуючись зупинкою через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям завозить через закритий порт Керчі український ільменіт (сировина).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Тігіпко нашого часу
Біля Львова виникла пожежа на олійному заводі «Майола»
Депортовану з Росії журналістку Олену Бойко привезуть до Львова
ПРОПОЗИЦІЇ ПАРТНЕРІВ