Розвідка повідомила про причетність армії РФ до екологічної катастрофи в Криму

Причиною хімічних викидів на півночі окупованого Криму стало влучання снарядів у ємності з кислотою під час тренувань російських військових.

Концентрація отруйного сірчистого ангідриду в повітрі в місті Армянську та його околицях перевищила норму, місцеві мешканці заявили про погіршення здоров'я

Головне управління розвідки Міністерства оборони України вважає, що причиною хімічних викидів на півночі окупованого РФ Криму стало влучання снарядів у технологічні ємності титанового заводу під час тренувань підрозділів Збройних сил РФ.

«За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, 13-19 серпня цього року під час тренування з прикриття адміністративної межі з Херсонською областю підрозділи ЗС РФ здійснювали стрільби в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів. Унаслідок потрапляння снарядів зазначені об'єкти були пошкоджені, що призвело до суттєвого погіршення екологічної обстановки на всій півночі окупованого Криму», – повідомив на брифінгу 5 вересня речник Міноборони Дмитро Гуцуляк, передає «Інтерфакс-Україна».

Зазначається, що водночас російське окупаційне командування намагається приховати масштаб екологічної проблеми й уникнути відповідальності за її виникнення, шляхом поширення в ЗМІ неправдивих і спотворених повідомлень дезінформує суспільство про реальний стан екологічної небезпеки в Криму.

Нагадаємо, в ніч на 24 серпня в місті Армянськ на півночі окупованого РФ Криму з'явився невідомий наліт «липкої іржі» яким покрилися металеві предмети. Крім того, жителі скаржилися на подразнення горла, висип і загальне нездужання. Попередньою причиною появи маслянистого нальоту на металевих предметах в Армянську назвали випаровування вмісту кислотного накопичувача з «Кримського титану», які спровокували спека і посуха.

Крім того, в Херсонській області на адміністративній межі з Кримом українські прикордонники зафіксували перевищення вмісту токсичних промислових речовин в повітрі.

Оскільки концентрація сірчистого ангідриду у повітрі перевищила норму, 4 вересня окупаційна влада оголосила двотижневі канікули для шкіл і дитячих садів Армянська. У кримські санаторії буде вивезено понад 2,3 тис. школярів і близько 1,5 тис. дітей дошкільного віку та першокласників. Також окупаційна влада Криму оголосила про закриття заводу «Кримський титан» (філія компанії «Титанові інвестиції» Дмитра Фірташа).

5 вересня інформацію про екологічну катастрофу в окупованому Криму Україна передала до ООН та низки міжнародних організацій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук