Через втручання АМКУ на Львівщині закуплять менше «школяриків»

Для кожного району області придбають щонайбільше по два шкільні автобуси

ЕкономікаЮлія Лавришин, 1 листопада 20166240
Попри скасування тендеру антимонопольним комітетом України чиновники обласного департаменту освіти сподіваються встигнути закупити "школярики" для Львівщини до кінця цього року

В департаменті освіти і науки Львівської облдержадміністрації попри скасування антимонопольним комітетом України тендеру на закупівлю 90 шкільних автобусів сподіваються провести нову закупівлю до кінця 2016 року. Щоправда, «школяриків» буде менше, ніж планувалося. Про це в коментарі ZAXID.NET повідомила директорка департаменту освіти і науки ЛОДА Любомира Мандзій.

Нагадаємо, нещодавно АМКУ за скаргою ТзОВ «Радіал-Україна» скасував закупівлю 90 шкільних автобусів для Львівщини.

Департамент освіти поставив собі завдання все ж таки закупити «школярики» для Львівської області до кінця цього року, оскільки, за словами чиновниці, їх вартість постійно зростає. Аби спростити процедуру закупівлі, єдиного тендеру для області не проводитимуть. Кошти не це розподілять між усіма районами та об'єднаними територіальними громадами Львівщини.

«Будь-яка закупівля на суму більш ніж 133 тис. євро, а це приблизно 3,7 млн грн, вимагає оголошення міжнародного тендеру. Це набагато складніша процедура і в такому разі ми не встигнемо до кінця року, – пояснила Любомира Мандзій. – І щоб все ж таки провести цю закупівлю ми вирішили розподілити кошти, передбачені програмою, між районами. Проте, якщо вартість одного автобуса приблизно 1,5 млн грн, то виходить, що кожен район та об’єднана територіальна громада зможуть придбати щонайбільше по 2 автобуси».

Згідно з умовами програми «Шкільний автобус» закупівля можлива за умови співфінансування з державного та місцевих бюджетів у співвідношенні 70 на 30 відсотків відповідно. З державного бюджету Львівщині виділили 52,8 млн грн. З місцевих бюджетів потрібно ще 22,6 млн грн, 11,1 млн грн з яких уже виділено з обласного бюджету. Решту коштів дофінансують райони та об’єднані територіальні громади.

Таким чином, для Львівщини закуплять 50 «школяриків». Для більшості районів та територіальних громад закуплять по два, а для деяких – по одному автобусу.

«Ми розподілимо кошти, зважаючи на потреби того чи іншого району. Щодо одинадцяти мільйонів, виділених з обласного бюджету, то їх отримають лише ті райони, де є скрутніше фінансове становище. Остаточно це вирішать депутати Львівської обласної ради на найближчій сесії», - зазначила Любомира Мандзій.

До слова, при наступній закупівлі автобусів департамент залишить вимогу про обов'язкову наявність шестициліндрових моторів, на що скаржилось в суди та АМКУ ТзОВ «Радіал-Україна». Нагадаємо, пропозиція цієї компанії була найвигіднішою але через наявність автобусів з чотирициліндровими моторами тендер. 

За словами чиновниці, у зв’язку з цим також будуть внесені зміни до програми розвитку оcвіти Львівщини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук