Cценарист комедії «Dzidzio контрабас» звинуватив продюсера фільму у плагіаті

Сергій Лавренюк вважає звинувачення безпідставними

КультураК. С., 2 лютого 20180

Сценарист Володимир Нагорний, який працював над фільмом «Dzidzio контрабас» звинуватив продюсера того ж фільму Сергія Лавренюка у плагіаті. Йдеться про анонсований днями проект «Одинадцять дітей з Моршина». Про це Нагорний написав на своїй сторінці у Facebook.

Сценарист розповів, як запропонував Сергію Лавренюку ідею сімейного фільму-пограбування, яка зацікавила продюсера, але він вирішив реалізовувати її з іншою командою, повідомляє «Детектор медіа».

29 січня стало відомо, що компанія Solar Media Entertainment планує знімати комедію «Одинадцять дітей з Моршина», режисером якої стане Аркадій Непиталюк («Припутні»), сценаристом – Максим Черниш.

Зі слів пана Нагорного, ідею фільму під робочою назвою «Одинадцять дітей Ушина» (згодом – «Одинадцять дітей з Моршина») він придумав у 2013 році, написав до нього синопсис, а у 2016-2017 роках разом зі співавторами Іваном Поляковим і Віктором Семерніним розробив детальний опис сюжету, персонажів і презентації сценарію, і всі розробки передав Сергію Лавренюку.

«…Ідея нашого фільму так надихнула Лавренюка, що він вирішив його зробити! Анонсував на зимового кіноринку (забувши домовитися з нами), а потім на зустрічі сказав мені, з яким захопленням сприйняли цей проект прокатники. Ще розповів, що бачить історію “по-іншому”, і взагалі – “нічого ми не розуміємо”. Лавренюк – людина діла. Він не став обтяжувати себе всілякими стандартними формальностями, на кшталт підписання угоди, купівлі авторських прав чи якихось домовленостей з нами…», - написав пан Нагорний.

«Те, що ми хотіли робити нога-за-ногу, з процедурою пітчингу Держкіно, ретельно продуманим продакшеном, залученням зірок і гарним бюджетом – він може зробити за кілька місяців, на крихітний бюджет… Нам же, замість мільйонів та участі в проекті, дісталося щастя бачити з новинних анонсів, як інші люди роблять наш фільм…», - додав сценарист.

Володимир Нагорний заявив, що якщо у готовому фільмі він побачить запозичення зі свого сценарію, то звертатиметься до суду.

В свою чергу Solar Media Entertainment зробила офіційну заяву, у якій повністю відкинула звинувачення у плагіаті.

Компанія «працює виключно в рамках правового поля, дотримуючись професійної та ділової етики, поважаючи колег по індустрії та високо цінуючи їх інтелектуальну та творчу діяльність. Ми за цивілізоване правове суспільство, де захист авторського права є однією з основних складових», - йдеться у повідомлені.

«Назва фільму «Одинадцять дітей з Моршина» була придумана продюсером Сергієм Лавренюком рівно рік тому і подана нашою компанією на реєстрацію в якості торговельної марки. Неправомірне використання марки буде переслідуватись згідно із законом. Звинувачення у випадкових співпадіннях з іншими проектами вважаємо безпідставними та необґрунтованими, що готові довести у встановленому законом порядку. Наша ділова репутація – предмет, який ми оберігаємо найбільше, тому використовуємо класичні законні методи, а не безпідставні заяви у соціальних мережах», - вважають у компанії.

Нагадаємо, Володимир Нагорний був сценаристом комедії «Dzidzio контрабас» яку продюсував Сергій Лавренюк. Фільм було знято без державної підтримки. За 13 тижнів прокату касові збори фільму сягнули понад ₴22 млн. Продюсери не розголошують бюджет стрічки, але заявляють, що вона повністю окупилася в прокаті, і планують зняти приквел.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук