Дах вілли на Свєнціцького, 16 місто перекриє вже найближчим часом

Головні новини Львова 05.12Ірина Панчишин, 5 грудня 2017, 19:35 2227 1

Вілла була спроектована львівським архітектором Іваном Долинським 1896 року. Після війни її націоналізували і перетворили на п’ять помешкань. Останній мешканець покинув цей будинок роки два тому. З того часу за будинком не доглядають.

Квартири у віллі всі викуплені. Тепер власник маєтку – ОСББ «Свєнціцького-16». І тут хочуть спорудити новий будинок замість старого, бо той, мовляв, не є пам’яткою архітектури.

«У нас є погодження з Міністерством культури, хочемо там 3-4-поверховий будинок, але з елементами у фасаді оцього будинку який існує. Тобто передня стіна, задня стіна, елементи даху, крокви. Це все ми хочемо імплементувати у фасад цього будинку, а все те, що нове, воно трошки відступає», – розповів директор ОСББ «Свєнціцького,16», співвласник вілли Ігор Скробацький.

Нові власники вже двічі просили у міста історико-містобудівне обґрунтування на багатоквартирний будинок зі знесенням існуючого. Однак дозволу так і не отримали й оскаржили це у суді. Справу виграли. Та в Ратуші готують апеляцію.

«Позиція управління така: максимально зберегти віллу. Можливо мала б бути реставрація. Добудова до цієї вілли можлива ззаду тому, що там добудова вже є. Можна поставити іншу – сучасну, але максимально зберегти існуючий об’єм», – сказала начальниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Вілла не є пам’яткою архітектури та управління охорони історичного середовища подало у Міністерство культури таку заявку. Зараз із власником ведуть перемовини.

«Ми знайшли спільну мову з ним у тому, щоби станом на сьогодні будівлю можна було зберегти. Треба її накрити, тобто треба провести їй обстеження, щоб не було затікань. І тут ми маємо можливість діалогу, але цей діалог є в межах збереження цієї будівлі», – наголосив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Невдовзі дах вілли мають перекрити, щоб не допустити подальшого руйнування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук