Дарія Альошкіна показує ажурний світ витинанки у Львові та Парижі

Головні новини Львова 07.12Марічка Крижанівська, 7 грудня 2016, 17:40 1593 1

Львівська художниця Дарія Альошкіна одночасно відкриває кілька персональних виставок – у Львові та Любліні, а в січні – у Парижі. Ажурні панно або, як каже сама Дарія, фіранки-витинанки цього разу створюють передріздвяний настрій студентам і викладачам «Львівської політехніки». Там у фойє головного корпусу розвішали її твори.

Цю жінку сміливо можна називати людиною-оркестом. Вона як режисер ставить дивовижні вистави і керує театром тіней «Див», вона ж – скульптор, нерідко можете її побачити на фестивалі льодових скульптур у центрі Львова. Тендітними руками хвацько орудує електропилою і вичакловує з льоду шедеври. Вона ж займається витинанками. І при усім тім виховує трьох маленьких дітей.

Дарія Альошкіна відроджує давнє українське ремесло витинанки. Дотримується усіх законів традиційної техніки – складає удвоє і вирізає дзеркальне симетричне зображення.

«Це був такий швидкий спосіб прикрасити хату до якогось свята – до Великодня, Різдва. Це швидко і здебільшого прикрашали стіни, вікна й одразу такий настрій святковий. Так що, продовжуючи цю традицію, я також використовую це на вікнах, розміщую у просторі», – розповіла художниця. Починала з невеличких витинанок і тепер дійшла до масштабних панно. Але традиційне осучаснює авторським.

«Вже вплітаю своє мереживо, але орнамент, ромби – це все наші традиційні символи, які я використовую у витинанках. Для мене таке джерело натхнення – це наші українські традиції», – зізналася Дарія Альошкіна.

Дарія Альошкіна одночасно має кілька виставок. У Чернівцях, Ужгороді, Хмельницькому і Львові її витинанками прикрасили вітрини аптек. А днями мисткиня відкриє персональну виставку у польському Любліні, у межах фестивалю «Миколайки фолькові». І в січні покаже свої ажурні фантазії в Парижі, в Українському культурному центрі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук