Депутати ОТГ на Старосамбірщині вирішили закрити середню школу

Дев'ятирічну Лютовиську ЗОШ мають намір перетворити на початкову школу

Головні новини Львова 20.04Юлія Девда, 20 квітня 2018, 18:57 2266 0

У п’ятницю, 20 квітня, на сесії Воютицької об'єднаної територіальної громади депутати зі семи округів проголосували за те, щоби понизити ступінь Лютовиської загальноосвітньої школи, реорганізувавши її зі середньої у початкову. Про перетворення навчального закладу почали говорити через брак коштів на його утримання.

Однак учителі та батьки проти такого рішення, адже тоді дітям на навчання доведеться їздити у сусідні села. А найближча школа розташована за три кілометри. Їздити на уроки до однієї з них шестикласник Юрко не хоче. І це попри те, що разом із ним у класі навчається лише четверо учнів.

«У школі є комп'ютерний клас, вчителі влаштовують тематичні заходи, ще не хочеться із друзями розлучатися. Я раніше навчався у Биличах, проте перейшов сюди, адже тут тепло», – пояснює шестикласник Юрко Куць.

Звістка про те, що навчальний заклад можуть реорганізувати, обурила і батьків. Наприклад, мама цього ж Юрка Наталія Куць хвилюється передовсім за доїзд своєї дитини до іншої школи. Жінка розповідає: «Ви бачили наші дороги? То жахіття! Навіть, якщо й учнів возитиме «Школярик», тоді моєму синові доведеться до 16-17 години сидіти й чекати на інших».

Директор Лютовиської загальноосвітньої школи Михайло Глинянський переконує: заклад має необхідні умови, щоби діти почувалися комфортно. Тут є комп'ютерний клас, пристосована кухня та котельня. Проте зробити школу початковою хочуть нібито через брак грошей. Щоб утримувати понад сорок учнів, а також виплачувати зарплату майже двом десяткам педагогів, треба 1,5 млн грн.

«Ми на кожній нараді та сесії слухали це питання, робили певні висновки. Проте нам таки хочуть понизити ступінь, та й усе», – пояснює Михайло Глинянський.

Загалом у Воютицькій об'єднаній територіальній громаді нараховують сім шкіл. Їм до кінця навчального року бракує понад 5 млн грн. І Лютовиській школі не вистачає найбільше.

«Наприклад, у Сусідовицькій сільській раді є дві школи – на 120 дітей і 100 дітей. Це достатньо, щоби школа повноцінно функціонувала. Проте у Лютовиськах школа нараховує трішки більше сорока учнів і майже два десятки педагогів. Я не розумію, чому повинне бути таке співвідношення», – пояснює голова Воютицької ОТГ Михайло Яремко.

Тим часом у Львівській облдержадміністрації кажуть: коли складали плани територіальних громад, зважали на кількість учнів і шкіл. Застереження про те, що деякі заклади можуть реорганізувати чи закрити, все ж були.

«Якщо у класі навчається 25-30 учнів, то рівень навчання набагато вищий. Тут якогось комплексного рішення не може бути. Громада повинна розуміти, що діти мають отримувати середню освіту в якісних умовах», – пояснив радник голови ЛОДА з питань децентралізації Віталій Корецький.

Відтак тамтешня громада, зокрема вчителі Лютовиської загальноосвітньої школи та батьки учнів, які там навчаються, налаштовані оскаржувати рішення щодо реорганізації їхньої школи в суді.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук