Депутати пропонують повернути спецпенсії держслужбовцям, суддям та прокурорам

ЕкономікаІрина Данилів, 26 травня 20167792

Депутати пропонують Верховній Раді повернути право на отримання спецпенсії високопоставленим чиновникам, депутатам, суддям, працівникам прокуратури і іншим категоріям працівників, які раніше мали відповідне право і станом на 1 червня 2015 року мають стаж служби не менше 10 років. Про це повідомляє УНІАН.

Відповідний законопроект №4608-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення системи пенсійного забезпечення, встановлення єдиних принципів призначення пенсій та впровадження накопичувального рівня пенсійного страхування», внесений групою депутатів з різних фракцій, вже на даний момент є на розгляді Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

Даний законопроект є альтернативним до урядового проекту закону №4608. Він, так само як урядовий,  пропонує ввести з 1 липня 2017 року обов'язковий другий, накопичувальний, рівень пенсійного забезпечення.

Свою ініціативу про відновлення спецпенсій депутати пояснюють тим, що до червня 2015 року, коли до всіх почали застосовувати загальні правила призначення пенсій, держслужбовці, прокуратури, судді, народні депутати ти інші чиновники, які мають понад 10 років стажу, сплачували єдиний соціальний внесок за підвищеною ставкою.

«Отже, з метою дотримання основних страхових принципів загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та дотримання державних гарантій реалізації застрахованими особами своїх прав, доцільно зберегти для тих категорій громадян, які протягом багатьох років платили підвищені розміри відрахувань до фондів соціального страхування (при мінімально необхідних 10 роках), певні гарантії отримання належних пенсійних виплат, які були визначені для них роботодавцем (державою) на початку трудової діяльності», - йдеться в пояснювальній записці.

Нагадаємо, 2 березня 2015 року Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про пенсійне забезпечення». Відповідно до змін, внесених законом, Пенсійний фонд України з 1 червня 2015 року припинив призначення спецпенсій депутатів, міністрів, суддів, прокурорів, митників, податківців та іншим бюджетникам.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук