Аудитори виявили в «Укртрансгазі» фінансові порушення на ₴580 млн

ЕкономікаАндрій Стець, 10 серпня 20165951

Співробітники Державної аудиторської служби України під час ревізії в ПАТ «Укртрансгаз» виявили фінансових порушень більш ніж на 580 млн грн. Повідомлення про це опубліковано на сайті Держаудитслужби.

У відомстві зазначили, що ревізія охопила період діяльності «Укртрансгазу» з 1 червня 2014 року по 31 грудня 2015 року.

«Незважаючи на значне збільшення тарифів на транспортування газу та послуги з його зберігання, ПАТ «Укртрансгаз» за результатами 2015 отримало збиток на суму 4,7 млрд грн при запланованому показнику чистого прибутку у розмірі 5,7 млрд грн. Головною причиною збитковості 2015 року стало збільшення суми нарахованих амортизаційних відрахувань на 13,2 млрд грн без внесення змін у фінансовий план, чим були порушені вимоги господарського кодексу України», - йдеться у повідомленні.

У відомстві також зазначили, що численні судові процеси, що тривають роками через розбалансування природного газу в підземних сховищах ПАТ «Укртрансгаз» (негативний дисбаланс, ресурс газу невизначеного власника тощо), призводять до багатомільйонних втрат і дефіциту обігових коштів товариства.

Крім того, повідомляється, що з-за невиконання рішення загальних зборів акціонерів ПАТ «Укртрансгаз» в держбюджет не перераховано дивідендів за 2012 рік на суму 135, 8 млн грн.

Також на складах товариства були виявлені матеріально-технічні ресурси вартістю майже 130 млн грн, придбані протягом 2000-2012 років, які до цих пір не використовуються.

Крім того, «Укртрансгаз» провів 144 процедури закупівель з порушенням вимог законодавства, за результатами яких були укладені договори на загальну суму майже 622 млн грн.

Згідно з повідомленням Держаудитслужби, виявлено факти, які можуть свідчити про змову між учасниками торгів. Інформацію про це передали в Антимонопольний комітет України.

Крім того, відомство передало в Державну фіскальну службу інформацію про порушення, які призвели до «викривлення показників фінансової звітності «Укртрансгазу» і свідчать про можливе заниження об’єкта та/або бази оподаткування, а також ухилення від сплати податків і зборів».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук