Державіаслужба віддала монополію на нові авіамаршрути МАУ

ЕкономікаО.Г., 18 листопада 20142620

Найбільша авіакомпанія України «Міжнародні авіалінії України» отримає абсолютну конкурентну перевагу при призначенні на нові маршрути.

Як повідомляє Avianews, Міністерство юстиції України зареєструвало новий порядок призначень на маршрути, розроблений Державіаслужбою, яку очолює колишній топ-менеджер «МАУ» Денис Антонюк.

Видання відзначає, що новий порядок спричинить фактичне закриття неба України для нових українських авіакомпаній на найближчі роки, а також неможливість більшості діючих гравців отримати права на польоти за новими маршрутами.

Зокрема,новий порядок передбачає, що авіакомпанія спочатку повинна виконувати внутрішні рейси. І тільки через два роки після початку їх виконання зможе претендувати на міжнародні регулярні рейси. А дозволена частотність на міжнародних рейсах, якщо авіакомпанія все таки отримає право на польоти за кордон, розраховується за формулою і залежить від співвідношення міжнародних та внутрішніх рейсів.

Окрім того, порядком передбачено конкурс заявок, в якому враховуються використання раніше виданих призначень (10 балів), кількість виконаних польотів всередині України за останні три роки (20 балів), розмір флоту і персоналу (по 10 балів), кількість сплачених податків (10 балів). Таким чином, найбільший гравець на ринку авіакомпанія «МАУ» може дублювати заявки інших авіаперевізників на маршрути і перемагати в конкурсі, оскільки всі ключові бали забезпечують не якісні характеристики, а кількісні.

Як зазначає видання, наприклад, якщо лоу-кост Wizz Air подасть заявку на виконання рейсів Київ-Лісабон, то при відсутності внутрішніх рейсів і виконанні близько 50 рейсів на тиждень авіаперевізник не зможе претендувати ні на один маршрут за кордон. Для цього авіакомпанії доведеться літати до Львова чи Харкова мінімум три рази на тиждень, або в Одесу мінімум шість разів на тиждень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук