Державних місць в українських вишах цьогоріч буде менше

Обсяг держзамовлень для вищих навчальних закладів цьогоріч в Україні скоротили на понад 12%. Про це сьогодні, 7 липня, під час свого перебування у Львові повідомив міністр освіти та науки України Сергій Квіт.

Минулоріч, за його словами, квоту бюджетних місць Міністерство також скорочувало, але тоді це було 10%. До таких кроків відомство вдається через те, що виші майже щорічно повертають певну кількість держзамовлень, на які не було попиту, здебільшого це інженерно-технічні та природничі спеціальності. Державні замовлення намагатимуться рівномірно розподіляти між усіма регіонами.

«Державні замовлення підуть насамперед в ті університети, які останні 3 роки приймали найкращих першокурсників. Тобто куди пішли найкращі абітурієнти. Окрім цього, не все державне замовлення повинне піти у великі університетські міста. Кожне обласне місто має свої хороші університети, і ці регіональні потреби ми також враховуватимемо», – зазначив Сергій Квіт.

Відтепер, за словами міністра, перелік державних місць МОН розміщуватиме на своєму веб-сайті. До цієї інформації буде вільний доступ, раніше ж вона була засекречена.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук