Держбюджет недоотримає $300 млн через продаж «Західенерго» Ахметову, – нардеп

Економіка15 квітня 201110480

Народний депутат, міністр енергетики опозиційного уряду Олекса Гудима заявляє, що у разі купівлі регіоналом Рінатом Ахметовим (ТОВ «Донбаська паливно-енергетична компанія») 45% акцій компанії «Західенерго» державний бюджет недоотримає близько 300 млн доларів США.

Про це він повідомив 15 квітня у коментарі ZAXID.NET .

Олекса Гудима зауважив, що раніше уряд планував продати 70% акцій «Західенерго», тобто весь пакет, який належить державі.

«Пан Ахметов має вже близько 30% акцій «Західенерго». І тоді держава всі пакети компанії продає повністю, не залишаючи собі навіть 25-відсоткового, який називають блокуючим. Хоча він насправді нічого не блокує, адже якщо власник має 60% плюс одну акцію, він повноцінний власник і не звертає уваги на дрібних акціонерів, які мають малі пакети. І оскільки у нас один претендент на це підприємство – Ахметов, то він подумав: «Навіщо мені купувати 70%?» Пан Ахметов передумав купувати всі акції, і тепер вони хочуть залишити 25% вже державі, тобто виставляють на продаж 45%», – розповів Олекса Гудима.

Він запевнив, що якщо, маючи 30%, Ахметов докупить ще 45% акцій, то в результаті матиме 75% і буде фактично повноцінним власником «Західенерго».

«Нащо йому доплачувати державі ще за 25%? Відтак, за моїми підрахунками, держава недоотримає в бюджет не менше 300 млн доларів», – сказав Олекса Гудима.

Крім того, коментуючи ситуацію зі звільненнями працівників на підприємстві, Олекса Гудима сказав: « Скорочення уже відбулися. Влада сьогодні вважає себе сильною, як ніколи. Скоротили близько 700 осіб з усіх структурних підрозділів. Звільнення продовжуються. Мої звернення щодо цього не беруть до уваги, відповідають, що це законно, прокуратура не реагує, профспілки сплять».

Щодо продажу акцій «Дніпроенерго», нардеп не виключає, що його може купити не Ахметов, а відомий український олігарх Ігор Коломойський.

«Є такі підозри. Але конкурсу не буде, як і з « Укртелекомом». Оголосять, що є один учасник, встановлять сміхотворну ціну», – сказав Олекса Гудима.

Як інформував ZAXID.NET , у березні Антимонопольний комітет України дозволив "ДТЕК" купити більше 25% акцій «Західенерго».

Вже у квітні з’явилося розпорядження уряду про те, що держпакет акцій компанії «Західенерго» розміром 45,1% підлягає продажу 2011 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук