Держказначейство дає гроші лише тим, хто платить 17-відсотковий відкат, – нардеп

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 16 серпня 20149462

Депутат парламентської групи «Економічний розвиток», колишній «регіонал» Олександр Пресман звинуватив у корупції голову Держказначейства Тетяну Слюз.

Таким чином депутат прокоментував пов'язану з ним реалізацію великого проекту берегоукріплення в передмісті Одеси вартістю понад 20 млн гривень, який сьогодні зупинений через блокування коштів казначейством, пише DT.UA.

«Я хочу сказати, що казначейство – це найбільш бандитська структура, якої я взагалі не зустрічав. Сьогодні голова Державної казначейської служби Тетяна Слюз вибудувала роботу таким чином, що бюджетні гроші отримують ті, хто дає відкати. 17% від суми – це мінімально. І це по всій країні. До речі, починали з 10%», – стверджує нардеп.

На запитання щодо доказів своїх слів, Пресман відповів: «Я знаю, що кажу. І нехай вона в суд на мене подає. Адже це не моє особисте питання, а місцевих рад і громад. Це проблема заборгованості бюджету підприємствам, і, як наслідок, боргів по зарплаті».

«До мене звернувся головний лікар лікарні в місті Южне. Це мій округ. Борг понад 1 мільйон гривень. Питання знаходиться на розгляді у судах. Це гроші місцевої Южненської ради. Це їхні податки, кошти бюджету розвитку. Але я до Слюз, з якою ми працювали у Верховній Раді в одному комітеті, додзвонитися, достукатися не можу. На мій запит вона відповіла: фінансуються тільки закриті статті. Вона забула, що сьогодні необхідно добудовувати лікарні, ремонтувати дахи і так далі», – сказав він.

«Важливо розуміти – на бюджетних рахунках місцевих рад формально гроші є, і чимало. Але на практиці уряд користується ними для того, щоб, наприклад, затикати величезні дірки Пенсійного фонду. Тому для міст і селищ грошей практично немає – лише на заробітну плату. Зате Казначейство на всіх рівнях обліплено «рішалами», виплата «відкату» якимось чарівним чином допомагає місцевим радам отримати свої законні, але вже «надкушені» кошти", – наголосив Пресман.

При цьому депутат визнав, що казначейство блокувало кошти місцевих бюджетів та бізнесу і минулого року: «Так, проблеми були і раніше. Тому, вважаю, необхідно взагалі прибрати таку структуру як казначейство. Від цієї служби страждають усі. В тому числі, малий і середній бізнес, який повинен якось виживати в нинішніх складних умовах, в умовах війни».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук