Держказначейство заборгувало Львівщині 142 млн грн

Економіка4 січня 20116482

Державне казначейство у Львівській області досі боргує місцевим бюджетам за 2010-й рік 142 млн грн. В. о. начальника казначейства Петро Могиляк стверджує, що затримка спровокована відсутністю фінансових ресурсів, які досі не перерахували з Києва, однак запевняє, що кошти не будуть втрачені, оскільки їх оформлять як кредиторську заборгованість. Проте точної дати повернення коштів чиновник під час сесії Львівської обласної ради 4 січня так і не назвав.

Державне казначейство у Львівській області затримує оплати до місцевих бюджетів через брак фінансових ресурсів. Про це повідомив під час сесії Львівської обласної ради в.о. начальника державного казначейства львівської області Петро Могиляк.

Відповідаючи на запитання депутатів щодо того, чому виникає велика затримка з платежами за 2010 рік, Могиляк наголосив, що така ситуація є загальноукраїнською, а у Львівській області внаслідок нестачі коштів у казначейства затримано оплату місцевих бюджетів на загальну суму 142 млн грн. При цьому Могиляк наголосив, що органи казначейства на місцях здійснюють оплати у межах того ресурсу, що надається їм з центрального рахунку у Києві.

Водночас Петро Могиляк висловив переконання, що затримані кошти не будуть втрачені, а буде проведено інвентаризацію, і їх оформлять як кредиторську заборгованість, що дозволить згодом внести зміни і уточнення в обласний бюджет.

Втім, в.о. начальника не зміг відповісти на запитання депутата обласної ради від ВО "Свобода" Олега Тягнибока, коли ж саме кошти, що були забрані у Львівської області, повернуться на Львівщину.

Натомість позафракційний депутат Львівської обласної ради Зіновій Карпінський висловив переконання, що головна причина затримки полягає у тому, що уряд "заліз" у місцевий бюджет.

Своєю чергою, депутат Львівської облради від "Фронту змін" Олег Мандюк висловив своє обурення тим, що державне казначейство у Львівській області затримує близько 200 млн грн оплат між підприємствами у їхній господарській діяльності. Це, за його словами, торкнеться сотень тисяч людей. У своїй відповіді Петро Могиляк зазначив, що ці кошти належать до спеціального фонду державного бюджету, і тому казначейство діє, згідно із законодавством.

Депутат від "Нашої України" Олександр Старовойт висловив подив, що кошти львівського обласного бюджету блокує казначейство, а ОДА вказує на те, що бюджет виконаний і навіть перевиконаний.

Очікується, що наприкінці сесії Львівська обласна рада прийме рішення заслухати звіт державного казначейства у Львівській області щодо виплати затриманих коштів на наступній сесії.

Нагадаємо, Львівська міська рада стверджує, що подаватиме до суду на дії Державного казначейства у Львівській області, оскільки установа блокує 14,6 млн грн міських коштів, передбачених для сплати фінансових зобов’язань міськради перед підрядниками та громадськими організаціями.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук