В Україні офіційно заборонили фільм Володимира Зеленського

Держкіно внесло до «чорного списку» фільм «Вісім перших побачень» виробництва студії «Квартал 95»

16:11, 18 лютого 2020

Державне агентство України з питань кіно (Держкіно) у 2019 році заборонило демонстрування і розповсюдження на території країни п’ятьох фільмів, з яких два російські, а в одному у головній ролі знімався чинний президент України Володимир Зеленський.

Як повідомила у вівторок, 18 лютого, агенція «Інтерфакс-Україна», до списку фільмів, заборонених у 2019 році для демонстрування і розповсюдження для кінотелепоказу, публічного комерційного відео, домашнього відео на території України потрапили п’ять фільмів. Три з них заборонені на підставі закону «Про кінематографію» та наказів Мінкульту «Про доповнення переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці», на підставі звернення Служби безпеки України.

Зокрема, йдеться про два іноземні фільми: відзнятий 2008 року в США «Мачете» через те, що там знімається американський актор Стівен Сігал, і «Бешкетники з Тімпельбаху», відзнятий також у 2008 році, але у Франції, через те, що там знімався французький актор Жерар Депардьє.

Третім фільмом із цієї категорії є «Вісім перших побачень», знятий у 2012 році. Його Держкіно заборонило через те, що там знімалася російська акторка Катерина Варнава, оскільки її внесено до переліку осіб, які становлять загрозу національній безпеці України. Одним із продюсерів і сценаристів цього фільму є нинішній президент України Володимир Зеленський. Також він зіграв у ньому одну з головних ролей. Виробництвом фільму займалася студія «Квартал 95». При бюджеті у $2,3 млн загальні касові збори фільму склали $9,1 млн.

У 2017 році Катерині Варнаві заборонили в'їзд до України на 5 років через її виступ в окупованому Росією Криму. У березні 2019 року її внесли до «чорного списку» Міністерства культури України.

Крім того, на підставі рішення Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів були заборонені два російські фільми: «Я так не думаю» (2017 р.) і «Стріла» (2017 р.).

Нагадаємо, що на початку цього року у Держкіно з’явився новий керівник: замість Пилипа Іллєнка відомство очолила Марина Кудерчук.