Кабінет міністрів призначив нову голову Держкіно

39-річна Марина Кудерчук раніше була заступницею голови Запорізької ОДА з аграрних питань

Марина Кудерчук

За підсумками співбесіди уряд призначив головою Державного агентства з питань кіно Марину Кудерчук. Про це у середу, 29 січня, повідомив міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський у своєму Телеграм-каналі.

Нагадаємо, попередній голова Держкіно Пилип Іллєнко звільнився в серпні 2019 року після п'яти років роботи на цій посаді.

На посаду претендувала генаральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич, яка після кількох етапів конкурсу лишилася єдиною кандидаткою. Проте комісія НАДС її не затвердила. Українські режисери, продюсери, актори, дистриб'ютори та інші представники кіноіндустрії провели акції протесту та звернулися до прем'єр-міністра з відкритим листом на підтримку Сінькевич. Однак жодної реакції влади не було.

Натомість Кабмін оголосив новий конкурс, у якому Сінькевич відмовилась брати участь.

До повторного конкурсу було допущено десять кандидатів. Після усіх етапів (тестування зі знання іноземної мови, абстрактного мислення та законодавства України) та співбесіди з комісією НАДС) НАДС рекомендувало на розгляд Кабміну п’ять кандидатур. Серед них за кількістю набраних балів Марина Кудерчук була четвертою. Найбільше балів за підсумками усіх етапів конкурсу набрав директор київських кінотеатрів «Бумер» та «Магнат», член Європейської кіноакадемії Сергій Зленко.

Біографія Марини Кудерчук

Марина Кудерчук народилася 31 березня 1980 року у смт Михайлівка Михайлівського району Запорізької області. У 2004 році закінчила приватний вищий навчальний заклад «Бердянський інститут підприємництва» за фахом «Економіка підприємства», а у 2008 Бердянський університет менеджменту та бізнесу за фахом «Маркетинг», у 2013 році – Бердянський університет менеджменту і бізнесу» за фахом «Правознавство». Є магістром державного управління.

У вересні 2019 року Марину Кудерчук призначили заступницею голови Запорізької ОДА з аграрних питань. До того, з 2017 року Кудерчук працювала в кіноконцертному залі ім. Довженка в Запоріжжі. Спочатку вона була заступницею директора, згодом стала директоркою. Саме у цей час адміністрація кінотеатру ім. Довженка не погодилася на показ художнього фільму «Червоний» у День Незалежності.

Марина Кудерчук (у центрі) на презентації фільму «Я, ти, він, вона» у Запоріжжі, 23 грудня 2018 року (фото: Facebook Марини Кудерчук)

До кінотеатру вона прийшла з посади завідувачки сектором у Держекоінспекції у Запорізькій області, а до того працювала у Податковій адміністразії Запорізької області.

Марина Кудерчук задекларувала житловий будинок в Михайлівці площею 89,13 м2. Автомобіля, банківських рахунків та готівки, судячи з декларації, у неї немає.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук