У четвер, 9 січня, в Національному агентстві з питань державної служби розпочалося тестування претендентів на посади голів Національної служби здоров'я, Держагентства з питань кіно, Держпраці, Держслужби з етнополітики та свободи совісті. Тестування є першим етапом конкурсу.
Очевидно, що великий інтерес викликає конкурс на голову Держкіно, адже саме він тривалий час перебував в епіцентрі скандалу. Нагадаємо, до фінальної співбесіди з 8-ми кандидатів дійшла тільки генеральна продюсерка Одеського кінофестивалю Юлія Сінькевич. Але за підсумками співбесіди її не було обрано на посаду. Кінематографічна спільнота виходила на акції протесту, писали листи до влади тощо. Проте усі ці акції підтримки Сінькевич нічого не дали: кабмін оголосив повторний конкурс та запропонував кандидатці повторно брати у ньому участь. Юлія Сінькевич відмовилась.
«Участь у повторному конкурсі – це визнання правоти членів комісії, склад якої не зміниться і щодо яких мною подано судовий позов. Я цієї правоти не визнаю, бо вважаю, що відбулись грубі порушення, в тому числі під тиском продавлення “зручних і бажаних” кандидатів, а хто знає мене, то знає, що це точно не про мене. Попри всі кроки в рамках закону і звернення до держави та КМУ – нас не почуто і дій на зустріч наразі я не бачу», – повідомила вона на своїй сторінці у Facebook.
Отже, до повторного конкурсу на посаду голови Держкіно було допущено десять кандидатів. Хто вони?
- Слєпак Сергій Вілєнович, один зі співзасновників ТОВ «Кіносвіт Юніверсал» (основний вид діяльності – встановлення та монтаж машин і устатковання);
- Куценко Станіслав Ігорьович, начальник головного територіального управління юстиції в Києві з 2015 року;
- Корнієнко Олег Олександрович, головний держінспектор митного поста «Дніпро-Бузький»;
- Кудерчук Марина Миколаївна, заступниця голови Запорізької ОДА з аграрних питань, раніше очолювала міський кіноконцертний зал ім. Довженка;
- Плісковський Роман Володимирович, фінансовий директор компанії «Релат», яка займається орендою рухомого залізничного складу (раніше він працював у хімічній промисловості та займався аудитом);
- Голосов Артем Андрійович, начальником управління державного регулювання та реалізації кінопроектів Держкіно;
- Зленко Сергій Олександрович, заступник голови Ради з державної підтримки кінематографії та директор кінотеатрів «Магнат» і Boomer;
- Безхмельниціна Ольга Миколаївна, продюсерка, зокрема фільму львівського режисера Остапа Костюка «Жива ватра»;
- Мартинюк Володимир Михайлович;
- Король Олександр Олександрович.
Про Володимира Мартинюка та Олександра Короля жодних актуальних відомостей у відкритих джерелах знайти не вдалося.
Троє з претендентів, Слєпак, Куценко та Зленко, вже брали участь у першому конкурсі, але до співбесіди так і не дійшли. До слова, на попередньому конкурсі існував такий етап як «ситуаційне завдання». Цього разу цей етап скасовано.
Кандидати мають пройти тести на знання законодавства, на абстрактне мислення та знання англійської або французької мови. До кожного з тестів допускаються лише ті кандидати, які успішно склали попередній.
На тих, хто подолав усі тести очікує співбесіда у Національному агенстві з питань державної служби. Комісія за результатами співбесіди рекомендує до 5 осіб на співбесіду з Кабінетом Міністрів України.