Десятки мільйонів за «Голову»
Культура

Десятки мільйонів за «Голову»

У минулому році виручка світового арт-ринку перевищила $16 млрд

К.С., 28 січня 2015 533 0

Світова торгівля творами мистецтва процвітає, незважаючи на фінансову кризи та інфляцію.

У минулому році виручка арт-ринку перевищила $16 млрд, що на 12,1% більше, ніж у 2013 році, повідомляє DW-World з посиланням на експертів порталу Artnet.

Список найбільш «успішних» у фінансовому відношенні художників як і раніше очолюють Пабло Пікассо та Енді Воргол, роботи яких були продані в цілому більше ніж за мільярд доларів. Трохи менше «заробив» найдорожчий німецький художник -Герхард Ріхтер. Його картини подали у 2014 році за $264 млн.

Аналіз міжнародного арт-ринку з географічної точки зору є дуже умовним, так як визначених кордонів не існує. Однак експерти Artnet підкреслюють, що в США, Великобританії та Німеччини в мистецтво вкладають зараз набагато більше грошей, ніж раніше.

Видання нагадує, що найдорожчими творами мистецтва, проданими на арт-аукціонах 2014 року, стали скульптура Альберто Джакометті «Колісниця» (близько $101 млн), «Чорний вогонь I» Барнетта Ньюмана ($84,2 млн) та «Потрійний Елвіс» Енді Воргола ($81,9 млн).

Топ-10 найдорожчих арт-об'єктів, проданих на аукціонах у 2014 році

Альберто Джакометті, «Колісниця» - $100, 9млн.

Веретеноподібна скульптура швейцарського митця Альберто Джакометті «Колісниця», яка зображує жінку, відлиту в бронзі, була куплена мільярдером Стівеном Коеном.

Барнетт Ньюман, «Чорний вогонь I» - $84,2 млн.

Продана покупцю, який побажав залишитися невідомим, «Чорний вогонь І», встановила новий рекорд серед американських художників.

Енді Воргол, «Потрійний Елвіс» - $81,9 млн.

Одне з 22 зображень Елвіса написане чорнилами та срібною фарбою.

Френсіс Бекон, «Три етюда до портрета Джона Едвардса» - $80,8 млн.

Джон Едвард був неписьменним менеджером бару в Лондоні, якого Бекон зустрів у 1970-х роках. Едвард став найкращим другом художника та єдиним спадкоємцем. Цієї осені етюди Бекона були продані на аукціоні покупцеві, ім’я якого не розкривається.

Амедео Модільяні, «Голова» - $70,7млн.

В процесі торгів ціна скульптури всього за 10 хвилин виросла більш ніж у 7 разів. Ймовірно, це пояснюється тим, що Модільяні створив всього 27 скульптур і лише 10 з них знаходяться в приватних колекціях. Покупець скульптури побажав залишитися анонімним.

Френсіс Бекон, «Портрет Джорджа Даєра, який розмовляє» - $70,4 млн.

Одного разу Джордж Даєр вдерся у будинок Френсіса Бекона із наміром пограбувати його. Це перетворилося на один із найвідоміших творчих союзів в історії мистецтва, який трагічно обірвався в 1971 році, коли Даєр, який страждав від алкоголізму та депресії, покінчив життя самогубством.

Енді  Воргол, «Чотири Марлона» - $69,6 млн.

Як і триптих з Елвісом, ця картина Воргола ніколи не виставлялася на продаж у аукціонних домах. Обидві роботи були продані у 1970-х німецькому казино, як елементи декору, за $200 тис. доларів, і лише в цього року були виставлені на аукціон.

Сай Твомблі, «Без назви» - $69,6 млн.

Одна із картин серії «Дошка» перевершила всі очікування аукціонного дому.

Марк Ротко, «Без назви» - $66,2 млн.

Полотно Марка Ротко із колекції вдови міліардера Пола Меллона – Рейчел «Банні» Меллон.

Едуард Мане, «Весна» - $65,1 млн.

Картина була куплена Музеєм Гетті (Каліфорнія, США). Експерти вважають, що цей шедевр Мане стане однією із перлин музейного фонду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук