Девелопер індустріального парку у Жовкві заявив про опір з боку РДА

Компанія P. R. Development має намір звернутися до ДБР

18:55, 5 лютого 2021

Жовківська районна державна адміністрація, яка нині перебуває в стані ліквідації, відмовила львівській компанії P. R. Development у погодженні детального плану території для майбутнього індустріального парку. Опісля фірма-девелопер звинуватила посадовців РДА у незаконних діях.

Як уже писав ZAXID.NET, львівська компанія P. R. Development планує створити між Жовквою та селами Глинськ і Воля-Висоцька приватний індустріальний парк площею близько 85 га. Першу чергу комплексу мали запустити до кінця цього року та створити близько 800 робочих місць.

5 січня керівник компанії Роман Процак подав до Жовківської РДА пакет документів на погодження детального плану території (ДПТ). Після схвалення девелопер планував почати проектування парку. За місяць районна адміністрація в особі голови Романа Черніховського дала відповідь, яка, на думку власника P. R. Development, «суперечить здоровому глузду».

«Це була просто відписка, а не юридична відмова чи розпорядження. Голова РДА повідомив, що вони не можуть надати такий дозвіл, бо перебувають в стані ліквідації, та скерував нас в міську раду», – розповів Роман Процак у коментарі ZAXID.NET. За його словами, відповідно до чинного законодавства про регулювання містобудівної діяльності, якщо земельна ділянка перебуває за межами населеного пункту, то надати дозвіл на розробку ДПТ має право лише районна державна адміністрація, а не міська рада.

Окрім того, як розповів Роман Процак, упродовж місяця він мав кілька розмов із посадовцями РДА, під час яких йому натякали, що на територію, де заплановано створити парк, мають плани інші люди.

«Ми готуємо звернення до Державного бюро розслідувань щодо відмови. Наші юристи над цим працюють. А також щодо нашої розмови із головою району, який відкрито посилався на приватні інтереси окремих депутатів, які ми нібито чіпляємо своїм парком», – повідомив девелопер.

Наразі більшість території планованого парку – це стихійне сміттєзвалище, яке поросло чагарником. Компанія вже викупила близько 20 га для першої черги індустріального парку у дрібних землевласників, решту планувала взяти в оренду або придбати на аукціонах.

ZAXID.NET звернувся до голови Жовківської РДА Романа Черніховського, але він відмовився від коментарів щодо ситуації навколо індустріального парку. «Зверніться з офіційним листом, ми вам надамо відповідь», – сказав він та кинув слухавку. Додзвонитися в РДА нині також неможливо, оскільки телефони установи вже відключені через її ліквідацію.

Удень 5 лютого Жовківська РДА у Facebook повідомила, що офіційної відмови на розробку ДПТ не давали, а лише порадили інвесторові «звернутися в Жовківську міську раду для внесення змін в генеральний план с. Воля Висоцька, в якому передбачити території для розміщення індустріального парку».

За словами власника P. R. Development, вони не відмовляються від індустріального парку та чекатимуть, коли Жовківську РДА буде остаточно ліквідовано внаслідок утворення нового району, вже тоді подаватимуть заявку на погодження ДТП до Львівської РДА. «Ми мали розмову із керівником Жовківської територіальної громади [Олегом Вольським] щодо цього. У нас є напрацьований механізм співпраці та зобов’язання як девелопера перед громадою. Наступного тижня ми плануємо підписати меморандум. Проект в жодному разі зупинений не буде. Сьогодні одні чиновники, завтра будуть інші. Не зважаючи на особи, які тимчасово перебувають в тій чи іншій державній адміністрації», – заявив Процак.

Раніше P. R. Development, що входить до львівської групи компаній PR Group, заявляла, що планує побудувати загалом 10 індустріальних парків на Львівщині. В її портфелі вже індустріальний парк Sigma Park Yarychiv у селі Старий Яричів за 25 км від Львова.

Загалом в області станом на початок 2021 року було зареєстровано сім індустріальних парків. Усі вони від моменту свого створення з різних причин не провадили економічної діяльності. Змінити ситуацію може ухвалення Верховною Радою законопроектів (3724,3725, 5021), які нададуть таким спеціальним зонам низку преференцій. Нині індустріальні парки мають лише пільгу зі сплати податку на землю та розтермінування сплати ввізного мита.

«Ці законопроекти можуть стати рушійною силою розвитку парків, оскільки даватимуть суттєві преференції в частині сплати податку на прибуток, ПДВ і таке інше. Це одне важливе для бізнесу питання – ціна підключення енергоносіїв, для одного парку це є десятки мільйонів гривень. Якщо держава змінити якось правила гри, то індустріальні парки стануть інструментом розвитку», – розповів в коментарі ZAXID.NET директор департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації Степан Куйбіда.

За його словами, із розглядом Верховною Радою цим законопроектів пов’язане певне пожвавлення процесу створення повноцінних індустріальних парків в регіонах, зокрема й на Львівщині.

«За моїми даними, вже почалися роботи щодо Sigma Park Yarychiv, там наразі розглядають питання розбудови інфраструктури. На фінальному етапі перебуває проектно-кошторисна документація Кам’янка-Бузького індустріального парку. Також у селі Тернопілля колишнього Миколаївського району переглядають концепцію їхнього індустріального парку та проводять заходи із підключення до газової мережі, адже парк передбачає газову трубу середнього тиску та потужністю 1МВт», – розповів Куйбіда.

Він додав, що найближчими днями він має намір зустрітися із власником P. R. Development Романом Процаком та обговорити ситуацію навколо індустріального парку поблизу Жовкви.

Нагадаємо, сім зареєстрованих на Львівщині індустріальних парків це є парк «Рясне-2» неподалік Львова, Яворівський індустріальний парк, Кам'янка-Бузький індустріальний парк, Новороздільський індустріальний парк, індустріальний парк Sigma Park Yarychiv, індустріальний парк «Захід Ресурс» (м. Городок), індустріальний парк «Бізнес Прайм» (с. Тернопілля).

У Львові також планують створити індустріальний парк «Сигнівка», де працюватимуть від 3 до 6 тис. людей.