ДФС пропонує ввести мінімальні роздрібні ціни на алкоголь

Податківець розповів, як боротися з алкоголем-фальсифікатом

Ефективним способом боротьби проти контрафакту акцизних товарів у ДФС вважають введення мінімальних цін

Найефективнішим способом боротьби з фальсифікованим алкоголем, який продається без акцизу, є введення мінімальних роздрібних цін. Про це заявив голова Центрального офісу великих платників податків ДФС Євген Бамбізов, пише «Обозреватель».

«Якщо ми говоримо про лікеро-горілчану продукцію, то проблема на ринку одна, але значна - це дешевий алкоголь і фальсифікат. Дешевий алкоголь продається або під власними марками, або виробники намагаються відійти від назви «горілка» і переходять до «настоянок», «лікарських препаратів» і ще до чого-небудь», - сказав працівник ДФС.

Він нагадав, що останнім часом виробники фіксують навіть реалізацію горілки у 5-літровій тарі без всякого акцизу. Ці упаковки надходять у громадські заклади харчування, а якість напою перевірити важко. «Як мінімізувати ризики? Ввести мінімальні роздрібні ціни», - зазначив Євген Бімбізов.

За словами податківця, скасування Кабміном перевірок для бізнесу з оборотом до 20 млн грн в рік призвело до того, що в так званих «наливайках» неможливо провести перевірку – тільки за скаргою споживача. Одночасно проблему становить неконтрольований імпорт тютюнових виробів, який забирає в офіційних виробників близько 25-30% ринку, зазначив Бамбізов.

«Припиненням незаконного імпорту займається підрозділ податкової міліції. Тут виникає цікаве і логічне питання в рамках тієї дискусії, що податкова міліція не потрібна, що це той орган, який на сьогодні себе вичерпав: кому делегувати ці функції? Хто буде зупиняти фальсифікат? Страждають виробники, які платять податки і споживачі, які також платять податки. Виходить, що величезний пласт підакцизних товарів виявиться в абсолютній анархії», - зазначив Бамбізов.

Він нагадав, що основну частку акцизного податку держава отримує саме від алкоголю і тютюнових виробів.

Зазначимо, сьогодні в Офісі великих платників податків обслуговуються близько 2800 підприємств України. З 1 липня 2017 роки для компаній, які формують понад 60% Державного бюджету, приготували серйозні зміни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук