Діти з окупованих територій зможуть не здавати ЗНО для вступу у ВНЗ

Президент пропонує, щоб діти з окупованого Донбасу могли вступати у всі ВНЗ України на державну форму навчання без складання ЗНО

Президент Володимир Зеленський ініціює внесення змін до Закону «Про вищу освіту» для максимального спрощення вступу у вищі навчальні заклади випускникам шкіл із тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей і Криму. Про це повідомили в Офісі президента України.

Зміни передбачатимуть, що діти з цих територій зможуть вступати у ВНЗ України без зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) та матимуть можливість вступити у всі ВНЗ України, а не в обмежений перелік, як це відбувається зараз.

Крім того, всі охочі зможуть навчатися в українських вузах безкоштовно, через державне замовлення в межах квот.

Зараз така норма чинна тільки для випускників з анексованого Криму і Севастополя.

«Це – частина нашої державної політики. Ми боремося за молодь на тих територіях, ми хочемо максимально заохотити таких випускників переїжджати в Україну, вступати в наші навчальні заклади, вчитися в українській системі освіти», – зазначив голова держави.

Ознайомитися з процедурою вступу для абітурієнтів із Криму можна за цим посиланням, для абітурієнтів із окупованого Донбасу — за цим посиланням.

Нагадаємо, раніше через карантин Міністерство освіти й науки на місяць посунуло дати вступної кампанії. Прийом заяв та документів триватиме з 13 до 22 серпня (для тих, хто вступає за результатами ЗНО), та до 16 серпня для вступників, що складатимуть вступні іспити в закладі вищої освіти.

Творчі конкурси та вступні іспити на місця держзамовлення будуть проводитись з 1 до 12 серпня. Надання рекомендацій для зарахування на бюджет відбуватиметься не пізніше 27 серпня, а подача вступниками документів для зарахування – до вечора 31 серпня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук