Для розвитку економіки потрібна земельна та пенсійна реформи, - Мінфін

ЕкономікаРоман Ганкевич, 8 жовтня 20162230
Міністр фінансів Олександр Данилюк

Проведення земельної реформи, а також зміни в пенсійній системі не є односторонньою вимогою МВФ у рамках програми кредитування, це є внутрішньою потребою України для того, щоб підвищити ефективність у цих сферах. Такий коментар дав журналістам у п'ятницю, 7 жовтня, міністр фінансів України Олександр Данилюк, передає «Укрінформ».

«У нас є чітке розуміння, що зараз необхідно проводити земельну реформу для того, щоб дати поштовх розвитку економіки», - зауважив голова Міністерства фінансів і додав, що українці просто не можуть собі дозволити жити по старих правилах. «Нам треба підвищувати ефективність сільськогосподарського сектору, залучати інвестиції. А для цього потрібно провести земельну реформу, вона є важливою», - наголосив Данилюк.

Що ж стосується пенсійної реформи, міністр назвав це «необхідністю». «Я вважаю, все, що буде зроблено, піде на користь людям. Це треба розуміти. Ми як уряд, в принципі, прийшли, щоб працювати на людей», - заявив Данилюк. За його словами, нинішня пенсійна система України потребує стабілізації. «Не хочу посилатися на МВФ – це просто об'єктивно необхідно зробити, бо люди мають отримувати гідні пенсії через рік, через два або три. Це наше зобов'язання», - зазначив міністр.

Щодо розмов про підвищення пенсійного віку, Данилюк зауважив, що МВФ не нав'язує якихось обмежень. «У Фонді чекають нашого бачення, і ми зараз його формуємо», - сказав він і пояснив, що зараз майже в кожній країні піднімається пенсійний вік, що відображає демографічні зміни. «Така потреба є і в Україні. Коли і на скільки – це вже інше питання, тому що наша пенсійна система має інші проблеми крім пенсійного віку. І треба комплексно їх вирішувати», - підсумував міністр фінансів України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук