Для жителів окупованих територій запровадили спрощену систему вступу до українських ВНЗ

Випускники, які проживають на непідконтрольних та окупованих територіях Донбасу та Криму, мають можливість вступати в українські вищі та професійні навчальні заклади без необхідності здавати зовніішнє незалежне оцінювання (ЗНО), розповів директор Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров.

За його словами, минулого року в Україні була ухвалена низка законодавчих актів та нормативних документів, які докорінно змінили політику України щодо забезпечення права громадян з окупованих територій на здобуття вищої освіти.

«З’явився спрощений механізм, який дозволяє приїхати до освітніх центрів, які є у 12 вищих навчальних закладах України – це освітні центри Крим-Україна, і значно більша кількість у переміщених вищих навчальних закладах, зокрема на території Донецької та Луганської областей, це освітні центри Донбас-Україна – і пройти відповідну атестацію, отримати дипломи про базову чи повну загальну середню освіту, і після цього вступити до цих навчальних закладів за спрощеною системою», – розповів Шаров, якого процитувало «Громадське радіо».

Він також додав, що у Міністерстві освіти і науки відчувають певний опір дії цього механізму як з боку окупаційної влади Криму, так і з боку ватажків так званих «ДНР/ЛНР». У зв’язку з цим були внесені зміни до відповідних нормативних актів, аби убезпечити випускників та школярів від дій органів незаконної влади. Для цього, зокрема, існує можливість дистанційно навчатися в українських школах за допомогою сайту «Доступна освіта» без реєстрації та подавати документи на вступ електронною поштою.

До слова, цьогоріч на основну сесію ЗНО зареєструвалося понад 600 дітей з неконтрольованої Україною території Донецької області.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук