Дніпровський металургійний комбінат зупинив свою роботу

ЕкономікаАндрій Стець, 31 березня 201715712
Дніпровський металургійний комбінат зупинив свою роботу
Дніпровський МК – один із найбільших металургійних комбінатів України

Дніпровський металургійний комбінат (Кам'янське, Дніпропетровська область), що входить до складу корпорації «Індустріальний союз Донбасу», зупинив основні агрегати та обладнання через припинення поставок коксу і дефіциту обігових коштів.

«31 числа ми приступили безпосередньо до процесу так званої «гарячої» зупинки, коли не виробляється продукція і, відповідно, не проводиться відвантаження. Це стало наслідком відсутності можливості здійснювати поточні платежі в рамках наявних контрактних зобов'язань і завозити сировину в зв'язку зі значним дефіцитом обігових коштів», – заявив директор з економіки ДМК Віталій Нагорняк, якого цитує прес-служба підприємства.

Підприємство скаржиться, що Державна фіскальна служба не відшкодувала йому 1,044 млрд грн ПДВ. Також є проблеми з поставками коксу в зв'язку з блокадою транспортного сполучення з окупованою територією.

«Оскільки ми перестали отримувати кокс з Алчевська (востаннє це було в січні), хоча для нас це був найбільш вигідний ціновий варіант, ми перейшли на роботу з ПрАТ «Євраз ЮЖКОКС» (колишній Баглейкокс). Але це підприємство вимагає з нас передоплату, плюс ціна на кокс становить $320-325 за тонну. А при таких цінах дуже складно збалансувати позитивну роботу комбінату, виключаючи нарощування збитків», – зазначив Нагорняк.

Зазначимо, що Дніпровський МК – один із найбільших металургійних комбінатів України. Входить до складу корпорації ІСД. Корпорація ІСД більш ніж на 50% належить групі інвесторів (імовірно, афілійованих із російським ВЕБ). Міноритарними акціонерами є Сергій Тарута і Олег Мкртчан. Корпорація контролює металургійні підприємства в Україні, Польщі та Угорщині.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук