До Львова привезли ікони, які намалювали на ящиках з-під набоїв

КультураЗореслава Губарь, 19 червня, 18:15 884 1

У Львівському етнографічному музеї відкрилася виставка ікон Олександра Клименка та Софії Атлантової. Подружжя започаткувало незвичний проект, аби привернути увагу до того, що війна на Донбасі й досі триває. Ікони малюють на ящиках з-під набоїв. З експозицією об'їздили вже чи не увесь світ, побували на усіх континентах. А це 40 міст та 60 локацій. На це авторам пішло чотири роки. У Львів незвичні ікони привезли вже втретє.

«Олександр є дуже незвичний художник, він не просто малює ікони, не говорить, що є художник-іконописець, а скоріше, це проект соціальний. Проект, який нагадує нам, що далі триває війна, що гинуть наші сини і доньки України», – розповів завідувач сектору експозиції етнографічного музею Андрій Колотай.

Експозиція складається із двох частин: «Страсті Христові» та «Богородична ікона». Ідея малювати класичну для українців візантійську ікону на незвичному предметі виникла під час відвідин однієї з військових баз.

«Я побачив, що ці ящики дуже схожі на дошки, на яких пишуться ікони. Так і виникла ідея створити мистецький контепорарі арт-проект, поєднати речі, які начебто не можна поєднати», – додав автор ікон Олександр Клименко.

Символ смерті, який став символом життя, – так про цей проект говорить автор.

«Цікаво, що перетворення смерті на життя відбувається не лише символічно, але й реально, тому що проект майже відразу, як він став мистецьким проектом, перетворився на мистецький. Наразі він є спонсором, який на 97% забезпечує потреби найбільшого медичного волонтерського проекту на Донбасі ДМШ імені Пирогова», – зазначив Клименко.

Відтак, продаючи ікони, вже вдалося зібрати близько п'яти з 5,5 мільйонів гривень. Їх купували перші політики Європи та світу.

Ще одним незвичним елементом на іконах є витинанка із газет. Вони також із Донбасу, щоправда, преса довоєнна.

Оглянути виставку може кожен охочий, вона триватиме місяць. Далі, найімовірніше, ікони повезуть до Америки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук