У Львові покажуть великий мистецький проект «Ангели»

Виставка стартує 20 червня

КультураК.С., 13 червня 20190
У Львові покажуть великий мистецький проект «Ангели»
«Ангел» Іоана Георга Пінзеля

У четвер, 20 червня, у Львові відкриють виставку «Ангели», на якій представлять понад 400 експонатів із музейних та приватних колекцій. Серед них твори Рембрандта, Буше, Врубеля, Кульчицької, Новаківського, Шагала тощо. Образ ангела: від ікони до масової культури, від шедеврів до кітчу. Саме такою стане масштабна експозиція.

Виставковий проект «Ангели» стане одним із наймасштабніших проектів в Україні. На три місяці у Львові буде створено унікальне середовище взаємодії культур, традицій та новацій на тлі образу ангела у світовому мистецтві. Він став підсумком трирічної роботи дослідницької і кураторської команди Павла Гудімова, проведеної разом з Ya Gallery та Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького.

Проект об’єднав понад 20 музеїв і культурних інституцій України; 10 провідних експертів у галузі культури; понад 400 шедеврів мистецтва різних епох, жанрів і стилів. Проект складатиметься з п’яти тематичних блоків, кожен з яких ознайомить глядача з одним із вимірів існування ангела.

Виставкова й лекційна програма крок за кроком знайомитиме зі змістом сюжетів і значенням символів у зображеннях надприродної істоти з крилами, котра привертала погляд і думку тих, хто хоч раз у житті опинявся перед ним.

«Що глибше занурюєшся в тему Ангелів, то сильніше відчуваєш її бездонність. Сама ідея створити такий проект спала на думку досить давно, і сьогодні я вже навіть не згадаю, що саме стало першим імпульсом. Тема виявилася невичерпною, тому особливо цікаво одночасно застосувати до неї різні способи інтерпретації. Мені закортіло по-особливому розкрити візуальний феномен. Ангелів і створити своєрідну антологію, застосовуючи прийом кураторства, який назвав «виставка-книга». Модель проекту я задумав у форматі, що передбачає подальше його розширення до трилогії культурологічного погляду на сакральні феномени, де першу частину присвячено Ангелам», – вважає Павло Гудімов..

Виставку демонструватимуть у залах Палацу Лозинського (вул. Стефаника, 3) та Музею Пінзеля (пл. Митна, 2) до 22 вересня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук