До Львова приїхала поліська співачка Домініка Чекун, пісні якої є в аудіоколекції ЮНЕСКО

83-річна Домініка Чекун їздить із концертами Європою

КультураМарічка Крижанівська, 20 грудня 2019, 15:51 1834 0

До Львова приїхала поліська співачка, пісні якої є в аудіоколекції світової спадщини традиційної музики ЮНЕСКО. 83-річна Домініка Чекун мешкає у селі Старі Коні на Рівненщині. Місцеві її називають просто баба Даня. Слава про її спів вийшла далеко за межі України.

«Мене ніхто не вчив співати, я маленькою слухала, як співають батьки. Мама пряде куделю і співає, батько постоли плете, бо тоді нічого ж не було. Лози надере і нам у школу постоли ж наробить. Батько плете ввечері постоли і співає», – розповідає Домініка Чекун.

Жінка зізнається: співає при будь-якій роботі, найчастіше обрядові пісні.

«Я сама кожен день співаю. Кажуть: яке то весілля, якщо Дані нема, то й не весілля, вона всі пісні знає, співає, танцює – ото весілля. А то що: наїстися прийдуть, та не вміють співати, та й сидять», – каже співачка.

Баба Даня їздить із концертами у Європу. Натомість до неї приїжджають, аби навчитися пісень. Цього літа до неї вперше потрапив львівський гурт «Курбаси».

«Ми її чекали під хатою, вона була десь в іншому селі на концерті. І як сіла біля нас, так почала співати і співала до вечора пізнього. Це було літо, гарна погода», – згадує акторка театру ім. Леся Курбаса Марія Онещак.

А восени співачка вперше дала концерт у Львові. Під час її приїзду курбасівці записали альбом з її співом і нині запрезентували. До 48 пісень додали збірник нот і текстів.

«Мелізми – це ноти дрібні довкола основної ноти. І наприклад, коли ми записуємо пісню Домініки Чекун, щоразу ми не можемо зрозуміти, як це робиться, тому що щоразу це нові мелізми, щоразу це нова мелодія довкола основної мелодії і ми сміємося. Називаємо Домініку Чекун такою народною джазисткою», – розповіла акторка театру ім. Леся Курбаса Наталка Рибка-Пархоменко.

На презентації диску Домініка Чекун дала майстер-клас поліських колядок.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук